niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZielonogórski Inspektorat Ochrony Środowiska wybiera rzecznika prasowego, „z którym nikt nie miał...

Zielonogórski Inspektorat Ochrony Środowiska wybiera rzecznika prasowego, „z którym nikt nie miał szans”

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze ma nowego rzecznika prasowego. Został nim Grzegorz Potęga, znajomy szefowej inspektoratu. Ta sama przyznaje, że „z panem Grzegorzem nikt nie miał szans. Konkurs jed­nak musieliśmy przeprowadzić ze względu na wymogi prawne”. I tu zaczyna się problem – czytamy w Gazecie Lubuskiej.

Dziennik przypomina, że nowo wybrany rzecznik wcześniej był radnym powiatu nowosolskiego z Platformy Obywatelskiej. Szefową WIOŚ jest z kolei Maria Szablowska, członek nowosolskiej PO, obec­nie radna miejska. Znajomość wzbudziła wątpliwość jednego z  uczestników konkursu, który poinformował redakcję, że organizatorzy nie przewidzieli tekstu dla kandydatów. Szablowska zwraca jednak uwagę, że postawiła na rozmowy kwalifikacyjne, „bo to lepsza forma komunikacji” – czytamy dalej. Przyznaje przy tym, że z Potęga „nikt nie miał szans”, a konkurs przeprowadzono ze względów formalnych. W rozmowie z dziennikiem zapewnia też, że „patrzy na komptenecje, a poglądy polityczne zostawia w domu”. Artur Matyszczyk, autor artykułu, informuje także, że w sekretariacie inspek­toratu pracuje jeszcze Hanna Potęga, siostra nowego rzeczni­ka prasowego. (mw)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj