.

 

Zmiany w biurze prasowym Uniwersytetu Warszawskiego

dodano: 
06.10.2020
komentarzy: 
3

W październiku 2020 roku Uniwersytet Warszawski powołał nowe osoby na stanowiska rzecznika prasowego oraz dyrektora ds. komunikacji zewnętrznej. Z pracy w biurze prasowym zrezygnowała z kolei jedna osoba.

1 października 2020 roku dr Anna Modzelewska (na zdjęciu głównym) objęła stanowisko rzecznika prasowego Uniwersytetu Warszawskiego. Zastąpiła Annę Korzekwę-Józefowicz, która pełniła tę funkcję przez 13 lat – pracę na uczelni zakończyła 25 września 2020 roku.

Dr Anna Modzelewska jest członkiem zespołu COST badającego problematykę dostępności mediów. Od 2012 roku pełni także funkcję sekretarza w kwartalniku naukowym „Zarządzanie Mediami” oraz pracuje jako wykładowca akademicki: na Uniwersytecie Jagiellońskim prowadziła zajęcia m.in. z zarządzania mediami, strategii organizacji medialnych i gatunków dziennikarskich, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie prowadziła zajęcia na kierunku dziennikarskim, a obecnie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi przedmioty z zakresu public relations i zarządzania wizerunkiem. Dr Modzelewska ma również doświadczenie dziennikarskie – jest m.in. autorką kilkuset artykułów publicystycznych oraz laureatką Nagrody Młodych Dziennikarzy w kategorii Debiut Publicystyczny Roku za cykl tekstów opublikowanych w Gazecie Krakowskiej.

Modzelewska jest doktorem nauk o zarządzaniu – specjalizuje się w obszarze zarządzania mediami. Jest także absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła również szkolenie Polska Szkoła Reportażu prowadzone przez Instytut Reportażu.

Stanowisko dyrektora ds. komunikacji i relacji zewnętrznych objął z kolei Robert Grey. Dodatkowo Grey będzie pełnić także funkcję pełnomocnika rektora ds. rozwoju i współpracy. Do jego zadań należy zarządzanie komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną oraz budowanie relacji zewnętrznych. W obszarze jego obowiązków jest także koordynacja działań biur promocji i prasowego oraz Centrum Współpracy i Dialogu.

Robert Grey

Robert Grey

Robert Grey ma doświadczenie menedżerskie w sektorach publicznym i prywatnym w podmiotach polskich i zagranicznych. Specjalizuje się w partnerstwie publiczno-prywatnym w zakresie innowacji nauki, biznesu i przedsiębiorczości. Przed rozpoczęciem pracy na UW prowadził firmę związaną z doradztwem polityczno-gospodarczym dla podmiotów z sektora publicznego i prywatnego. Z Uniwersytetem był już także związany w latach 2013-2014 – wtedy także był dyrektorem ds. komunikacji i relacji zewnętrznych; następnie nastąpiła zmiana strukturalna w administracji uczelni. W przeszłości pracował w Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w Nowym Jorku, gdzie zajmował się budową partnerstw i resource mobilization. Pracował także jako urzędnik państwowy – m.in. jako podsekretarz stanu ds. dyplomacji ekonomicznej, Ameryk, Azji i Pacyfiku w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Jest absolwentem filozofii i socjologii na University of Massachusetts w Bostonie i Darmouth. Ukończył także studia w zakresie stosunków międzynarodowych i dyplomacji w specjalizacji rządy i prawa na New School University w Nowym Jorku.

W październiku 2020 roku z biura prasowego odchodzi natomiast Katarzyna Łukaszewska, która pełniła funkcję zastępcy kierownika. Razem z całym zespołem zajmowała się kształtowaniem polityki informacyjnej UW oraz budowaniem wizerunku uczelni. Zadania biura prasowego obejmują także komunikację wewnętrzną i zewnętrzną (w tym komunikację kryzysową) – całościową obsługę mediów, prowadzenie stron internetowych uczelni, opracowanie koncepcji drukowanych i filmowych materiałów informacyjnych.

Katarzyna Łukaszewska

Katarzyna Łukaszewska

Łukaszewska z biurem prasowym Uniwersytetu Warszawskiego związana była od 2007 roku – początkowo pracowała na stanowisku samodzielnego referenta, a następnie specjalisty. Od roku 2011 pełniła funkcję zastępcy kierownika. Przed dołączeniem do zespołu prasowego uczelni pracowała w Instytucie Pamięci Narodowej, jednak nie była to funkcja związana z komunikacją. Jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Historycznym UW oraz studiów podyplomowych na Wydziale Polonistyki UW.

Jak przekazuje PRoto.pl Katarzyna Łukaszewska, decyzję o zmianie pracy podjęła w wakacje. Zamierza także kontynuować pracę w środowisku akademickim. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin