niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościJoanna Szczepkowska wycofuje poparcie dla Komorowskiego po jego przemówieniu

Joanna Szczepkowska wycofuje poparcie dla Komorowskiego po jego przemówieniu

Joanna Szczepkowska rozczarowana przemówieniem po I turze i kampanią Bronisława Komorowskiego wycofuje się z jego Komitetu Honorowego.

Aktorka poinformowała na Facebooku, że zostawiła oficjalny list w Kancelarii. Informuje w nim o rezygnacji z uczestnictwa w Honorowym Komitecie Poparcia Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Twierdzi bowiem, że osoby znajdujące się na liście Komitetu są „moralnie zobowiązane do różnych form publicznego poparcia osoby Bronisława Komorowskiego”, dlatego prosi o wykreślenie jej nazwiska. Jak uzasadnia, skłoniło ją do tego wysłuchanie porannego przemówienia Bronisława Komorowskiego z 12 maja i kolejne działania w ramach w kampanii. Aktorka podkreśla, że zdecydowała się poprzeć Komorowskiego przekonana o świadomych decyzjach podejmowanych przez niego, choć mijały się z jej światopoglądem. „Oczekiwałam, że kandydat na prezydenta będzie przekonywał do swoich poglądów ze zdwojoną siłą, bo takiej jednoznaczności najwyraźniej społeczeństwo oczekuje. Jeśli jednak kandydat na prezydenta w jedną noc zmienia te poglądy i dostosowuje je do doraźnych potrzeb kampanii, to ja nie mogłabym z całkiem czystym sumieniem przekonywać publicznie do tej kandydatury” – pisze.

„Wycofuję nazwisko z Komitetu Honorowego Komorowskiego, bo nie podoba mi się już tak ten kandydat, żebym mogła go publicznie popierać. To honor a nie polityka” – tłumaczy aktorka na Facebooku. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj