.

III kwartał 2017: dużo mniej ofert pracy dla PR-owców niż w zeszłym roku

dodano: 
26.10.2017

Autor:

PRoto.pl
komentarzy: 
0

Z raportu PRoto.pl wynika, że w okresie od lipca do września 2017 roku w serwisie PRoto.pl opublikowano 352 oferty pracy dla PR-owców. To zaledwie o pięć więcej niż w poprzednim kwartale tego roku. III kwartał 2017 był jednak pod względem liczby ofert pracy dla PR-owców zdecydowanie gorszy od analogicznego okresu w ubiegłym toku – wówczas ukazało się 113 ogłoszeń więcej.

Zobacz także: aktualne oferty pracy na PRoto.pl

Podobnie jak w zeszłym roku, najlepszym miesiącem na szukanie pracy był sierpień – opublikowano wtedy 127 ofert pracy (36 proc.). W lipcu ogłoszeń było najmniej, bo tylko 107 (30 proc.). We wrześniu pojawiło się ich natomiast 118 (34 proc.).

Agencje w III kwartale 2017 opublikowały 248 ogłoszeń, czyli 70 proc. wszystkich zamieszczonych w tym czasie ofert pracy. Firmy i instytucje zamieściły 104 ogłoszenia (30 proc.) – to prawie dwa razy mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Podobnie jak w poprzednim kwartale, w agencjach o pracę najłatwiej było konsultantom lub asystentom – ogłoszenia na te stanowiska stanowiły 46 proc. wszystkich ofert od agencji. Najmniej, bo zaledwie 5 proc. wśród agencji było ogłoszeń dla managerów i dyrektorów. Oferty pracy dla praktykantów stanowiły 27 proc., a ogłoszenia, w których poszukiwano specjalistów to 22 proc. ofert zamieszczonych przez agencje. Pracowników w analizowanym okresie najczęściej poszukiwały Multi Communication, Garden of Words, Lighthouse i Havas PR Warsaw.

Inaczej sytuacja wyglądała wśród firm i instytucji. Te najczęściej poszukiwały specjalistów – tego rodzaju oferty stanowiły 63 proc. ogłoszeń zamieszczonych przez instytucje i firmy. Częściej niż agencje firmy poszukiwały również managerów i dyrektorów – tego typu oferty stanowiły 17 proc. Ofert dla praktykantów i konsultantów było w firmach najmniej – po 10 proc.

Kliknij, aby powiększyć

Najłatwiej pracę w branży PR można było znaleźć w Warszawie. Z województwa mazowieckiego pochodziło 279 ogłoszeń, co stanowi 79 proc. wszystkich ofert pracy opublikowanych w analizowanym okresie. 23 oferty dotyczyły pracy w województwie dolnośląskim. 13 ogłoszeń pochodziło zarówno z województwa małopolskiego, jak i wielkopolskiego.

Pracodawcy najczęściej decydowali się na publikowanie ogłoszeń na PRoto.pl – portal był źródłem 86 proc. ogłoszeń. (mb)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter


 

Akceptuję regulamin