.

Zestrsowana kobieta w pracy

Spowolnienie na rynku pracy w PR

dodano: 
25.08.2021

Autor:

PRoto.pl
komentarzy: 
0

Drugi kwartał 2021 roku przyniósł spowolnienie na rynku pracy w PR. W okresie od kwietnia do czerwca w zakładce Praca na PRoto.pl pojawiło się 179 ogłoszeń o pracy skierowanych do osób zajmujących się szeroko pojętą komunikacją. To liczba nieco mniejsza niż w pierwszym kwartale 2021 roku – wówczas pojawiło się 202 oferty pracy – jednak większa od analogicznego okresu w ubiegłym roku, kiedy to obserwowaliśmy załamanie na rynku pracy związane z pandemią COVID-19 i w całym kwartale zamieszczono zaledwie 72 ogłoszenia.

Zobacz więcej: II kwartał 2020: załamanie na rynku pracy w PR

Najwięcej ofert pracy – 65 – pojawiło się w kwietniu. W maju było ich natomiast 58, a w czerwcu – 56.

>>> Szukasz pracownika? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na PRoto.pl!

132 ogłoszenia (74 proc.) w II kwartale 2021 roku zamieściły agencje PR. 45 ofert (25 proc.) pochodziło natomiast od firm i instytucji.

Agencje, podobnie jak w poprzednim kwartale, najczęściej poszukiwały konsultantów i asystentów – do nich skierowane było 40 proc. ofert. Niemal równie często rekrutowały specjalistów, których dotyczyło 36,5 proc. ogłoszeń. Znacznie rzadziej poszukiwano natomiast menedżerów i dyrektorów – do nich skierowane było 14,5 proc. ofert pracy. Najrzadziej na zatrudnienie mogli liczyć stażyści i praktykanci, do których agencje kierowały 9 proc. ofert.

W firmach i instytucjach zdecydowanie najczęściej poszukiwano specjalistów – do nich skierowane było 60 proc. ofert pracy. 16 proc. ogłoszeń dotyczyło menedżerów i dyrektorów, a 13 proc. – konsultantów bądź asystentów. Tu również najrzadziej rekrutowano stażystów i praktykantów – ogłoszenia te stanowiły 11 proc. wszystkich ofert od firm i instytucji.

Ponownie najwięcej (ponad 85 proc.) ofert pracy dla PR-owców dotyczyło zatrudnienia w województwie mazowieckim, przede wszystkim w Warszawie. Na kolejnych miejscach znalazły się województwa łódzkie i wielkopolskie, jednak już z dużo mniejszą liczbą ogłoszeń.
Popularna w ogłoszeniach wciąż jest możliwość pracy zdalnej lub w modelu hybrydowym.

W większości ofert od kandydatów wymagano co najmniej komunikatywnej znajomości języka angielskiego. (mb)

>>> Szukasz pracy? Zobacz najnowsze ogłoszenia na PRoto.pl!

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter


 

Akceptuję regulamin