Facebook dodaje nowe narzędzia dla administratorów grup

dodano: 
02.10.2020
komentarzy: 
0

Facebook poinformował o wprowadzeniu zmian dla administratorów grup. Jak czytamy, portal społecznościowy udostępnia nowe narzędzia, które mają ułatwić użytkownikom nawiązywanie kontaktów.

Serwis informuje m.in. o narzędziu asystenta administratora, które ma pomóc w moderowaniu grupowych postów. Chodzi m.in. o odrzucanie treści zawierających określone słowa, postów osób, które od dawna nie były aktywne w grupie lub których wpisy były kiedyś zgłaszane. W serwisie ma pojawić się też opcja „nowe tematy”, porządkująca treści według tematów za pomocą hashtagów oraz możliwość przypięcia wybranego tematu. Platforma przekazuje, że ułatwione zostanie również nawiązanie współpracy grup publicznych i marek, które będą chciały promować wśród danej społeczności swoje produkty i usługi. Zarządzający grupami otrzymają też dostęp do kursu online dotyczącego rozwijania społeczności.

Opcja moderowania postów

Facebook wprowadza również nowe funkcje w obrębie grup, które mają zwiększać zaangażowanie ich członków. Serwis przedstawia m.in. możliwość otwierania konwersacji w grupie i dołączania do nich w czasie rzeczywistym. Czytamy też o nowym typie współtworzonego posta, w którym można udostępnić zdjęcia na określony temat i przeglądać odpowiedzi użytkowników, czy możliwości tworzenia sesji pytań i odpowiedzi w formie postów tekstowych. Dodatkowo platforma udostępnia dopasowywanie wyglądu swojego konta do różnych grup przez ustawienie niestandardowego zdjęcia profilowego.

Sesja pytań i odpowiedzi w formie postów

Platforma ułatwi również wyszukiwanie konwersacji w grupach publicznych i umożliwi czytanie oraz komentowanie zamieszczonych w nich postów bez konieczności dołączania do grupy.

Serwis podaje, że w tworzeniu i prowadzeniu grup na Facebooku aktywnie uczestniczy 70 mln użytkowników na całym świecie.

Czytaj również: Facebook daje wskazówki dotyczące korzystania z opcji wideo w serwisie. Mają pomóc w zwiększaniu oglądalności

(kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin