Mariusz Chłopik w Centrum Informacyjnym Rządu

dodano: 
04.01.2018
komentarzy: 
0

Potwierdziły się informacje Rzeczpospolitej, która w pierwszy dzień 2018 roku podała, że w ramach zmian w otoczeniu premiera Mateusza Morawieckiego do Centrum Informacyjnego Rządu dołączy Mariusz Chłopik. Jak wynika ze strony CIR, został on zastępcą dyrektora i pełni tę funkcję równolegle z Urszulą Bednarz-Brzozowską.

Czytaj więcej:
Byli pracownicy Centrum Informacyjnego Rządu z własną agencją PR

Do zadań Chłopika należy współtworzenie polityki informacyjnej i medialnej rządu – CIR odpowiada za dystrybucję informacji na temat prac Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i samego premiera. Wydział współprowadzony przez Chłopika zajmuje się też media i public relations Morawieckiego. CIR wspomaga też w działaniu niedawno powołaną rzecznik Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Joannę Kopcińską.

Chłopik poprzednio był dyrektorem biura komunikacji korporacyjnej i marketingu Agencji Rozwoju Przemysłu. W latach 1999-2015 związany był ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej, w którym pełnił funkcję m.in. szefa biura prasowego i PR Jubileuszowego Zlotu Stulecia Harcerstwa. Chłopik jest absolwentem menedżerskich studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej i politologii w Collegium Civitas.

Jak podaje Agencja Rozwoju Przemysłu, Mariusza Chłopika zastępuje obecnie Marcin Bagiński, który jest p.o. dyrektora biura komunikacji korporacyjnej i marketingu. W ARP jest już od dwóch lat – zajmował się dotychczas m.in. współtworzeniem strategii komunikacyjnej Agencji, współpracą z mediami i organizacją konferencji. (mp)

Źródło:

rp.pl, Rząd Morawieckiego. Budowa nowego gabinetu trwa mimo przerwy świątecznej, 02.01.2018 / własne
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin