Partia Razem przeprasza za nawoływanie do bojkotu Cisowianki

dodano: 
12.02.2020
komentarzy: 
0

W lutym 2020 roku partia Razem opublikowała na Facebooku przeprosiny dla spółki Nałęczów Zdrój – producenta Cisowianki. W wyniku przegranego procesu sądowego ugrupowanie przyznało, że bezpodstawnie nawoływało do bojkotu wody mineralnej.

Jak informowaliśmy na PRoto.pl, w czerwcu 2017 roku partia Razem udostępniła w swoich mediach społecznościowych post organizacji Szantaż z dala od szpitala. We wpisie nawoływano do zaprzestania kupowania wody Cisowianka, ponieważ Paweł Witaszek – ówczesny prezes spółki Nałęczów – wsparł finansowo antyaborcyjną organizację PRO – Prawo do życia.

Jeszcze tego samego dnia firma Nałęczów wydała oświadczenie, w którym zapewniła, że jest neutralna światopoglądowo i nie ingeruje w prywatne poglądy członków zarządu oraz pracowników. Jak się później okazało, spółka skierowała sprawę do sądu.

Czytaj więcej: Burza w szklance wody? Próba bojkotu Cisowianki

11 lutego 2020 roku na profilu facebookowym partii razem pojawił się wpis, w którym ugrupowanie przyznało, że przegrało proces sądowy. Przeprosiło także firmę Nałęczów za naruszenie jej dóbr osobistych oraz wyraziło ubolewanie nad swoim zachowaniem.

oświadczenie

Źródło: facebook.com/partiarazem

Okazało się jednak, że pomimo wyroku sądowego wielu internautów nadal wspiera partię i bojkotuje Cisowiankę. „Partio Razem, przykro mi, że przegrałaś oczywistą sprawę. Niemniej kierując się własnym osądem moralnym, nadal będę bojkotować Cisowiankę”, „Nie dla firm wspierających fanatyków!” – czytamy w komentarzach.

komentarz

komentarz

Źródło: facebook.com/partiarazem

W jednej z odpowiedzi na komentarz partia zaznaczyła także, że treść oświadczenia była w pełni zarządzona przez sąd.

komentarz Razem

Źródło: facebook.com/partiarazem

(ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin