3 mln złotych dla uczelni o. Rydzyka. Na szkolenia rzeczników prasowych sądów i prokuratur

dodano: 
14.10.2016
komentarzy: 
0

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło wyniki konkursu na szkolenia medialne dla pracowników sądów i prokuratury. Wybrano uczelnię o. Tadeusza Rydzyka – podaje wyborcza.biz.

Wyniki konkursu na „Opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury” ogłoszono w środę, 12 października 2016. Jak czytamy, resort przyznał Wyższej Szkołe Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu 3 miliony złotych. Pieniądze pochodzą z części unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), którą dysponuje Ministerstwo Sprawiedliwości – podaje źródło.

Jak dalej czytamy, do konkursu wpłynęło 12 zgłoszeń, z których 10 przeszło ocenę formalną i zostało skierowanych do dalszej procedury. Cztery projekty odrzucono podczas oceny merytorycznej, jeden został z kolei wycofany przez wnioskodawcę. Ostatecznie najlepszą ofertę wybierano spośród pięciu zgłoszeń. Wszystkie firmy i uczelnie wnioskowały o podobne kwoty, około 2,9-3 miliony złotych – czytamy.

Jak podaje źródło, uczelnia o. Rydzyka zdobyła 106 punktów. Za nią znalazła się Wyższa Szkoła Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie, przyznano jej 102,5 punktu. Trzecie miejsce przypadło firmie MDDP Sp. z o.o. Akademia Biznesu z Warszawy (96 punktów). Kolejne miejsca zajęły: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (95,5) oraz firma 4 System Polska z Zielonej Góry (89). (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin