.

 

Aleksandra Chalimoniuk na czele komunikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki

dodano: 
12.02.2024
komentarzy: 
0

Na początku lutego 2024 roku Aleksandra Chalimoniuk została szefową komunikacji w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Pełni także funkcję rzeczniczki prasowej resortu.

O jej powołaniu 9 lutego 2024 poinformował Sławomir Nitras, minister sportu i turystyki, w mediach społecznościowych.

Poprzednio Aleksandra Chalimoniuk była PR Directorem w polskiej spółce odzieżowej OTCF, do której należy m.in. marka 4F. Stanowisko to objęła we wrześniu 2021 roku. Kierowała działem odpowiedzialnym za budowanie wizerunku firmy i jej marek, prowadziła także działania komunikacyjne dla Fundacji 4F Pomaga. Zajmowała się też komunikacją zewnętrzną w Polsce oraz na wybranych rynkach zagranicznych.

Wcześniej, od listopada 2017 roku, Chalimoniuk była dyrektorką ds. komunikacji i public relations w międzynarodowej sieci handlowej JYSK. Jej zadaniem była budowa i realizacja strategii PR oraz dbanie o wizerunek firmy, odpowiadała również za realizację działań employerbrandingowych.

Doświadczenie zawodowe zdobyła także w firmie Sokołów – najpierw pełniła tam funkcję Managera ds. PR i komunikacji, a następnie – dyrektora spółki ds. PR i komunikacji. Wcześniej, przez kilkanaście lat, związana była z Grupą TVN, gdzie pracowała jako reporterka w programach „Prosto z Polski”, „Czarno na białym” oraz „Polska i Świat”. Była też wydawcą Loży Prasowej w TVN24. W Dzień Dobry TVN była współautorką „Sportowcy na emeryturze” oraz autorką cyklu „To cud, że żyję”.

Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów zarządzanie innowacją – Design Management na SWPS. (mb)

 

Źródło:

Zdjęcie główne: facebook.com/SlawomirNitras
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin