„Będzie próbował rozjaśnić wizerunek Polski” – francuskie media o Mateuszu Morawieckim

dodano: 
08.12.2017
komentarzy: 
0

Jak podaje rp.pl, media we Francji mówią już o nowym premierze Polski Mateuszu Morawieckim. Radio Europe1 – pierwsze francuskie medium, które poinformowało o zmianie na stanowisku Prezesa Rady Ministrów w naszym kraju – nazwało Morawieckiego „błyskotliwym bankierem” – czytamy w źródle.

Jakub Iwaniuk, warszawski korespondent Le Monde, napisał na stronie internetowej gazety, że „w przeciwieństwie do swej poprzedniczki (Beaty Szydło) Morawiecki zna angielski i swobodnie czuje się na spotkaniach międzynarodowych” – podaje źródło. Jak twierdzi francuski dziennik, nominacja Mateusza Morawieckiego na premiera „pokazuje wolę złagodzenia wizerunku Polski na arenie międzynarodowej” – czytamy na rp.pl.

Korespondent Le Monde pisze również, że do momentu, w którym były bankier i doradca poprzedniego rządu (PO-PSL) został „ulubionym atutem Jarosława Kaczyńskiego, szefa ultrakonserwatywnej większości, który naprawdę rozdaje karty”, nic nie wskazywało na to, że Morawiecki mógłby osiągnąć tak wysoką pozycję w hierarchii PiS-u czytamy dalej.

Analogiczną opinię do Le Monde – jak podaje rp.pl – wyraził Damien Simonart, wysłannik francuskiego radia dla zagranicy RFI. Jego zdaniem „elegancki i wykształcony Mateusz Morawiecki będzie próbował rozjaśnić wizerunek Polski”. (pp)

Zdjęcie główne: fot. Sanskrit Bandit (praca własna) [CC BY-SA 4.0], Wikimedia Commons

Źródło:

rp.pl, Francuskie media: Morawiecki oznacza wolę złagodzenia wizerunku Polski w świecie, Agnieszka Kazimierczuk, 08.12.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin