.

 

Edelman zamyka biuro w Polsce

dodano: 
06.04.2016
komentarzy: 
0

Tę informację oficjalnie potwierdza  siedziba agencji w Londynie. Klientów Edelmana w Polsce przejmie agencja Lighthouse Consultants, która od 1 kwietnia uzyskała status agencji afilianckiej.

Vanessa Pymble, dyrektor marketingu oddziału agencji w Wielkiej Brytanii, komentuje dla PRoto.pl wybór firmy:  

„Lighthouse Consultants jest uznanym lokalnym graczem na rynku obsługującym takich klientów, jak Abbvie i Pfizer. Agencja posiada przy tym umiejętności, dzięki którym może obsługiwać klientów Edelmana na takim poziomie, jakiego oczekują”. Dodaje także, że w najbliższym czasie do zadań Lighthouse Consultants będzie należało zamknięcie dotychczasowej działalności Edelmana w Polsce, jak i włączenie klientów agencji do swojego portfolio.

Żadna ze stron nie komentuje powodów wycofania się agencji z polskiego rynku i nie informuje, czy Lighthouse planuje podjąć współpracę z pracownikami Edelmana.

Przypomnijmy, że agencja otworzyła swoje biuro w Polsce w 2005 roku. Pierwszym prezesem została Barbara Kwiecień. Początkowi działalności towarzyszyły kontrowersje w związku z tym, że ówczesna CEO przed objęciem tego stanowiska była prezesem BCA, poprzedniego polskiego partnera firmy Edelman. Na PRoto.pl zajmowaliśmy się sprawą konfliktu Edelman - Migut Media - BCA. Prosiliśmy również ekspertów o komentarze dotyczące sposobu, w jaki Edelman wchodził na polski rynek.

Ostatnio prezesem Edelmana w Polsce była Ewa Szejner. (mw)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin