Facebook wprowadza Coronavirus Information Center

dodano: 
23.03.2020
komentarzy: 
0

Na stronie głównej Facebooka pojawiło się centrum informacyjne poświęcone koronawirusowi. W belce, znajdującej się na samej górze aktualności, można znaleźć najnowsze sprawdzone informacje o COVID-19, pewne źródła zewnętrzne przekazujące fakty o chorobie oraz porady dotyczące zachowania dobrego zdrowia i wsparcia bliskich.

Jak czytamy na stronie about.fb.com, belka nazywa się Coronavirus Information Center. Przedstawiane tam informacje pochodzą od wiarygodnych instytucji zdrowotnych, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Użytkownicy dostają tam również dostęp do artykułów, filmów i postów dotyczących prewencyjnego zachowania dystansu i zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nową belkę można także obserwować, aby otrzymywać powiadomienia o newsach na temat pandemii.

centrum informacyjne

Źródło: about.fb.com

Coronavirus Information Center zostało początkowo wprowadzone w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz we Włoszech. Jak informuje Facebook, w najbliższych dniach pojawi się również w kolejnych krajach.

Stworzenie centrum informacyjnego jest kolejnym krokiem, jaki Facebook podejmuje w walce z dezinformacją o koronawirusie – serwis m.in. banuje reklamy zapewniające wyleczenie choroby, za darmo udostępnia WHO miejsce do przekazywania informacji na temat choroby oraz przekazuje milion dolarów na rzecz fact-checkerów.

W walkę z dezinformacją o COVID-19 angażują się także inne portale społecznościowe takie jak Twitter, Instagram, Snapchat, LinkedIn, Pinterest i YouTube. (ak)

Źródło:

about.fb.com, Keeping People Safe and Informed About the Coronavirus, Kang-Xing Jin, 18.03.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin