Fundacja DKMS oraz gamerzy w podcastach edukują i zachęcają do dawstwa szpiku

dodano: 
13.07.2020
komentarzy: 
0

Fundacja DKMS wraz z dziennikarzem i youtuberem Karolem Paciorkiem rozpoczęła serię podcastów #POMAGRAJMY. Spotkania ze znanymi gośćmi ze świata gamingowego mają edukować o dawstwie szpiku, zachęcać do rejestracji w bazie, a także przybliżać środowisko, które angażuje się w pomoc i akcje charytatywne organizacji. Cykl podcastów dostępny jest na platformach Spotify oraz YouTube.

Jak zaznaczają organizatorzy, to nie pierwsza taka współpraca. Podczas wcześniejszych streamów charytatywnych na rzecz osób chorych na nowotwory krwi, zrealizowanych z pomocą gamerów, zebrano ponad 100 tys. złotych, które przeznaczone zostały na pokrycie kosztu rejestracji nowych potencjalnych dawców.

„Chcemy poruszyć środowisko gamerów i streamerów, którzy mogą zaszczepić wśród swoich odbiorców chęć zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku czy wsparcia fundacji np. formą przekazania darowizny na przebadanie kolejnych dawców” – mówi Marlena Dudzic z Fundacji DKMS, odpowiedzialna za koordynację projektu #POMAGRAJMY. „Środowisko gamingowe bardzo chętnie angażuje się w projekty charytatywne również dlatego, że mają do dyspozycji doskonałe narzędzie – streamy z bardzo łatwą możliwością wsparcia finansowego, która poprzez formę digital jest całkowicie naturalna dla ich środowiska. Uznaliśmy, że warto zwrócić uwagę na tych ludzi, zapytać o doświadczenia u źródła i pokazać działania często podejmowane na ogromną skalę, a nie zawsze widoczne” – dodaje. Zaznacza też, że gamerzy to „potężna pod względem liczebności społeczność”, która dzięki swojemu zaangażowaniu pozwoli na dotarcie z inicjatywą do nowych osób, które mogą „ratować życie” innym.

Wszystkie audycje poprowadzi Karol Paciorek. Gośćmi serii #POMAGRAJMY będą ci, którym gaming jest bliski – gamerzy, youtuberzy, influencerzy gamingowi, sportowcy z zamiłowaniem do gier, a także streamerzy. W pierwszych spotkaniach pojawili się Patryk „Rojo” Rojewski, Norbert „DIS” Gierczak i Łukasz „ZMASLO” Zmysło. Na rozmowę został także zaproszony Andrzej Dziedzic, który przybliża swoją walkę z chłoniakiem limfoblastycznym, by odbiorcy poznali też doświadczenia osób, które czekają na zgodnego dawcę szpiku.

Oprócz rozmów na temat angażowania się w akcję fundacji, odbiorcy będą mogli posłuchać m.in. o ulubionych grach gości, historii gamerów i ich źródłach inspiracji. Nowe podcasty będą pojawiać się co dwa tygodnie, a pierwsze odcinki obejrzało już ponad 4 tys. osób.

Na potrzeby kampanii powstał także landing page, dzięki któremu można zostać #POMAGRACZEM, czyli zapisać się jako potencjalny dawca szpiku oraz przekazać darowiznę pokrywającą część kosztów przebadania kolejnych zarejestrowanych osób. Akcję można śledzić w mediach społecznościowych Fundacji DKMS, prowadzącego Karola Paciorka oraz gości programu. (kd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin