piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościGlobalny CEO MSL odchodzi, agencja zmienia model raportowania

Globalny CEO MSL odchodzi, agencja zmienia model raportowania

Szef globalnych struktur agencji MSL, Guillaume Herbette, odchodzi z firmy, ale nie będzie miał następcy, ponieważ jego stanowisko będzie zlikwidowane – poinformował holmesreport.com. Regionalne oddziały firmy będą raportowały do lokalnych struktur i odpowiadały operacyjnie przed szefami regionów. Sebastian Stępak, dyrektor zarządzający MSL w Polsce, twierdzi, że agencja funkcjonuje w taki sposób od kilku miesięcy i odejście szefa globalnych struktur nie wpływa na bieżącą pracę.

„W kwestii kontroli wyników biznesowych, oraz wyznaczania celów już od dłuższego czasu MSL raportuje do szefów Grupy Publicis w Polsce – Tomasza Pawlikowskiego i Piotra Piętki. Za kierunki rozwoju spółek zajmujących się PR w Polsce i nowy biznes niezmiennie odpowiadam ja, jako General Manager MSL, oraz CEO regionu CEE – Sebastian Hejnowski, który pełni również funkcję Chief Growth Officera Publicis Groupe” – tłumaczy PRoto.pl Stępak.

Zmiana raportowania z globalnego na lokalne powiązany jest z dostosowywaniem podmiotów Publicis Groupe do modelu „Power of One”. Oprócz zmian organizacyjnych, oddziały MSL w poszczególnych krajach odpowiadają przed szefami regionów – w Europie Środkowo-Wschodniej jest to wspomniany Hejnowski, w Stanach Zjednoczonych to Diana Littman, w Ameryce Południowej – Paulo Andreoli, a w Azji Południowej – Amit Mistra. Firma szuka obecnie zastępstw dla szefów regionów EMEA oraz Azji i Pacyfiku, którzy odeszli w ostatnich miesiącach – wylicza holmesreport.com.

Herbette był CEO globalnych struktur MSL przez cztery ostatnie lata; wcześniej przez ponad 17 lat pracował w agencji FleishmanHillard. Decyzję o odejściu miał podjąć kilka miesięcy wcześniej – powiedział w rozmowie z holmesreport.com.

W ostatnich miesiącach swoje odejście z polskiego MSL ogłosiła także długoletnia Business Development Manager, Zofia Bugajna-Kasdepke. (mp)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj