.

Google Polska i Grupa Skanska – najatrakcyjniejsi pracodawcy. Polscy studenci oczekują wysokich zarobków

dodano: 
05.08.2016
komentarzy: 
0

Google Polska i Grupa Skanska – według polskich studentów to najatrakcyjniejsi pracodawcy. Studenci dobrze oceniają również Polskie Linie Lotnicze LOT, PKO Bank Polski oraz Narodowy Bank Polski. Tak wynika z rankingu firmy doradczej Universum Global.

Liderem tegorocznego rankingu został Google Polska. Firma pierwsze miejsce zajęła w kategoriach Biznes i IT. Grupa Skanska zajęła natomiast pierwszą pozycję w kategorii Inżynieria.

Wysokie pozycje w kategoriach Biznes i IT zajął też Microsoft – w obu kategoriach przypadło mu drugie miejsce, znalazł się też w pierwszej dziesiątce firm w kategorii Inżynieria.

Jak wynika z raportu Universum Student Research 2016, młodzi Polacy oczekują od firm przede wszystkim konkurencyjnego wynagrodzenia na początku kariery. Kluczowe są dla nich również wysokie zarobki w przyszłości – takie odpowiedzi padały zarówno w przypadku studentów, jak i studentek. Jak wynika z badania, pensja, której oczekują polscy studenci różni się – choć nieznacznie – w zależności od płci: studenci oczekują pensji na poziomie 3766,4 złotych, a studentki – kwoty niższej o 532,2 złote. „Jeżeli obecna różnica w oczekiwanej płacy jest niewielka na etapie, gdy badani są studentami, pozostanie taka, gdy wejdą w życie zawodowe” - ocenia Yves Schneuwly, Managing Director Universum Switzerland & CEE.

Ankietowani, pytani o to, co jest dla nich najważniejsze w pracy zawodowej, wskazywali również „dobre referencje” – znalazły się one na drugim miejscu, za wynagrodzeniem. Dla studentek istotne są także „szacunek dla pracowników” (trzecie miejsce) oraz „bezpieczne zatrudnienie” (miejsce czwarte). W przypadku studentów na trzecim miejscu znalazły się natomiast „szkolenia i rozwój”, a „szacunek dla pracowników” na miejscu czwartym.

Z badania wynika również, że 41  proc. studentów kierunków biznesowych chciałoby pracować w banku, 24  proc. w  audycie i księgowości, a 23 proc. w mediach i reklamie.

TOP10 Biznes

Google Poland

Microsoft

NBP Narodowy Bank Polski

TVN

Polskie Linie Lotnicze LOT

PKO Bank Polski

L'Oréal Polska

Deloitte

EY (Ernst & Young)

PZU

 

TOP10 Inżynieria

Skanska Grupa

PGE (Polska Grupa Energetyczna)

Budimex

Google Poland

Volkswagen Poznań

Microsoft

PGNiG

Volvo Group

Toyota

KGHM Polska Miedź

 

TOP10 IT

Google Poland

Microsoft

Intel

IBM Polska

Grupa Kapitałowa CD PROJEKT

Techland

Sony Polska

Oracle

Samsung Electronics Polska

Cisco Systems

 

Ranking 100 najatrakcyjniejszych pracodawców powstał na podstawie badań przeprowadzonych przez Universum Global. Firma co roku przeprowadza wśród polskich studentów badania, dotyczące idealnego pracodawcy i oczekiwań względem miejsca pracy. W tym roku Universum przepytało blisko 26 tys. osób z 64 uczelni.

Cały ranking do pobrania na stronie.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin