wtorek, 15 października, 2024
Strona głównaAktualnościGościnność, różnorodność i otwartość – Małopolska promuje się za granicą

Gościnność, różnorodność i otwartość – Małopolska promuje się za granicą

Z początkiem maja 2022 roku wystartowała kampania promująca Małopolskę i Kraków za granicą. W akcji prezentującej ofertę turystyczną regionu i jego stolicy podkreślane są gościnność, różnorodność i nieustanna otwartość na turystów. Promowane będą walory przyrodnicze, kulturalne czy kulinarne, a także sposoby na relaks w tej okolicy.

Kampania jest wspólnym przedsięwzięciem Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Województwa Małopolskiego i Krakowa. Realizowana jest w ramach projektu „Małopolska – cel podróży”. Jak mówi Iwona Gibas, członkini zarządu województwa odpowiedzialna m.in. za turystykę, Małopolska jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów w Polsce, a Kraków „to najbardziej rozpoznawalna polska marka turystyczna na świecie”. „W 2019 roku gościliśmy blisko 18 milionów turystów, z kraju i zagranicy. Tę doskonałą sytuację zaburzyła pandemia COVID-19” – dodaje Gibas. Jak podkreśla, kampania skierowana do zagranicznych turystów ma wesprzeć odbudowę ruchu turystycznego po pandemii.

Organizatorzy kampanii podkreślają też, że obecnie, w obliczu kryzysu związanego napaścią Rosji na Ukrainę, projekt zyskuje też inny kontekst. „Nasze miasto nieustannie jest bezpieczne, otwarte i funkcjonuje w pełni normalnie. Jest to komunikat, który chcielibyśmy, aby dotarł jak najdalej i jak najszerzej. Działania w ramach kampanii, o której dziś mówimy mają właśnie taki cel” – przekazuje Robert Piaskowski, pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury. Iwona Gibas dodaje, że od momentu wybuchu wojny branża turystyczna w Polsce mierzy się z problemem masowego odwoływania rezerwacji przez turystów. „Rezygnacje z pobytu w sposób naturalny wiążą się z bliskością działań wojennych. Dlatego hasło kampanii, mówiące o naszej otwartości nabiera dodatkowego znaczenia – także otwartości na pomoc potrzebującym. To jednocześnie zapewnienie, że pobyt u nas jest bezpieczny, a Małopolska gościnność to obietnica i zobowiązanie wobec każdego, kto wybierze nasz region za cel podróży” – podkreśla członkini zarządu województwa.

Komunikacja kampanii oparta jest na geście otwartych dłoni, który ma podkreślać hasło akcji: „Wide open…”/”Unglaubliche vielfalt…”. Podkreślone zostaną gościnność i otwartość jako cechy wyróżniające Polskę i Polaków – będzie to motyw pojawiający się w spotach czy na banerach.

Działania promocyjne będą prowadzone w wielu kanałach, ze szczególnym naciskiem na internet. Przygotowano m.in. spoty i banery, które mają promować bogactwo oferty turystycznej Małopolski i Krakowa. „Oglądający je będą mogli poczuć, że właśnie tutaj mają szansę przeżyć niezwykłą przygodę na łonie przyrody, zachwycić się arcydziełami sztuki i architektury, skosztować niepowtarzalnych smaków, zrelaksować się i odpocząć. Temu przekazowi towarzyszą obrazy malowniczych szlaków, najpiękniejszych zabytków, lokalnych specjałów i kojących zabiegów zdrowotnych i kosmetycznych” – czytamy w komunikacie.

Powstały m.in. profile w mediach społecznościowych (na Facebooku i Instagramie) w językach angielskim i niemieckim. Kampania ma też własną stronę internetową wideopen.travel.

Kampania w pierwszej kolejności prowadzona będzie na rynkach brytyjskim i niemieckim, bo to ci turyści najczęściej odwiedzali region w ostatnich latach. Później planowane jest rozszerzenie działań na rynki: austriacki, szwajcarski, włoski, skandynawski i amerykański.

Akcja powstała z myślą o turystach indywidualnych, ale organizatorzy planują także działania skierowane do branży turystycznej, m.in. promocję sektora MICE.

Projekt „Małopolska – cel podróży” jest finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. To wspólne przedsięwzięcie Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Województwa Małopolskiego i Krakowa, jednak  każdy z partnerów odpowiada za zadania: liderem jest MOT, który odpowiada za koncepcje kreatywne, produkcję materiałów i ich emisję, a także organizację misji gospodarczych, a partnerami projektu są Małopolska i Kraków. Region odpowiada za komunikację produktów związanych z turystyką wypoczynkową – m.in. kulturową, kulinarną, aktywną oraz spa i wellness, w ramach kampanii reklamowej w internecie, z kolei miasto skupia się na promowaniu turystyki biznesowej. 

Wszystkie zadania zaplanowane w ramach projektu „Małopolska – cel podróży” zostaną zrealizowane do końca 2023 roku. Koncepcję kreatywną i brief strategiczny, którego autorem jest krakowska agencja kreatywna Admind, opracowano już w 2021 roku.

1 maja 2022 roku rozpoczęła sie także kampania Kraków Airport „Leć na wakacje #PROSTOzKRAKOWA”. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj