Grupa robocza #TUgether i Ministerstwo Rozwoju pracują nad odmrożeniem branży eventowej

dodano: 
25.05.2020
komentarzy: 
0

Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że prowadzi konsultacje w sprawie czwartego etapu odmrażania gospodarki. Działania resortu dotyczą m.in. branży eventowej, która w czasie kryzysu spowodowanego koronawirusem z dnia na dzień musiała zmienić praktycznie cały zakres prowadzonych przez siebie działań i walczy o przetrwanie.

Czytaj także: Jak branża eventowa radzi sobie z koronakryzysem

Czwarty etap antykryzysowych działań resortu dotyczy także ślubów i parków rozrywki. Rozmowy prowadzone są z grupą roboczą #TUgether, we współpracy Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.

Czytaj także: #TarczaNieStarcza – apelują przedsiębiorcy dotknięci kryzysem wywołanym przez koronawirusa

„Po ubiegłotygodniowym uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, przygotowujemy się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów” – przekazuje wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk w komunikacie na stronie ministerstwa.

Jak informowaliśmy na PRoto.pl, na początku kwietnia 2020 roku #TUgether apelowało do Ministerstwa Rozwoju w sprawie tarczy antykryzysowej. W dokumencie skierowanym do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz i sekretarza stanu Andrzeja Gut-Mostowego przedstawiono aktualną sytuację zaangażowanych branż, propozycje dalszej współpracy dotyczące nowelizacji specustawy oraz poinformowano o najbliższych planowanych działaniach sztabu.

22 maja 2020 roku w poście na Facebooku grupa robocza poinformowała, że propozycje zaleceń dotyczące branży zostały już wspólnie opracowane i przesłane do ministerstwa. Obecnie opinie na ich temat przygotowują Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.

W skład grupy TUgether działającej przy resorcie rozwoju wchodzą Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Klub Agencji Eventowych SAR, Stowarzyszenie Branży Eventowej SBE, Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel SOIT, Meeting Professional International Poland Chapter MPI i SITE Poland. (ak)

Źródło:

gov.pl, 4. etap odmrażania polskiej gospodarki – przygotowujemy wytyczne dot. eventów, ślubów i parków rozrywki, 22.05.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin