.

 

Idole młodzieży nie chcą zabierać głosu w dyskusji na trudne tematy?

dodano: 
25.09.2017
komentarzy: 
0

Kilka dni temu Polską wstrząsnęła wiadomość o samobójstwie 14-latka z Gorczyna, który był prześladowany przez rówieśników ze względu na to, że – jak podaje źródło – był gejem. 

Anna Dryjańska z portalu natemat.pl poprosiła o komentarz na temat tej tragedii 18 influencerów – blogerów, aktorów, muzyków czy youtuberów – popularnych wśród najmłodszych odbiorców. „To ludzie, którzy mają dziesiątki, a nawet setki tysięcy fanów na Snapchacie, Facebooku czy Instagramie. Ich słowa w obronie prześladowanych tęczowych nastolatków znaczyłyby więcej, niż apele dorosłych i mogłyby – dosłownie – uratować życie” – wyjaśnia autorka w tekście.

Osoby, do których portal zwrócił się z prośbą o wypowiedź, to: Blowek (youtuber), Dezy (youtuber), Marcin Dubiel (youtuber), Agnieszka Grzelak (blogerka makijażowa), Rafał Jonkisz (mister Polski 2015), Sylwia Lipka (piosenkarka), Little Moonster 96 (youtuberka), Maffashion (blogerka modowa), Margaret (piosenkarka), Naruciak (youtuber), Joanna Opozda (aktorka), Jeremi Sikorski (piosenkarz), Honorata Skarbek (piosenkarka), Stuu (youtuber), Sukanek (youtuberka), Eliza Trybała-Wesołowska (uczestniczka Warsaw Shore), Adam Wiejak (youtuber) oraz YellowBox (youtuber).

Jak czytamy, natemat.pl próbowało kontaktować się z twórcami przez portale społecznościowe czy telefonicznie z menedżerami niektórych osób. Do wszystkich wysłano też mejle z prośbą o komentarz – informuje źródło.

„Cześć, bardzo mi miło, ale nie chciałabym się wypowiadać na ten temat” – odpowiedziała portalowi Agnieszka Grzelak. Dalej czytamy, że menedżerka Honoraty Skarbek zapewniła w rozmowie telefonicznej, że zapozna się z wiadomością i przekaże ją piosenkarce, jednak na tym kontakt się zakończył. Podobnie było w przypadku rozmów z menedżerami Rafała Jonkisza, Jeremiego Sikorskiego i Sylwii Lipki – opisuje natemat.pl.

Spośród wszystkich zapytanych influencerów odpowiedziały w sumie trzy osoby – Marcin Dubiel i YellowBox, których wypowiedzi znalazły się w tekście, oraz Joanna Opozda, która swoje stanowisko przedstawiła w wywiadzie. W dniu publikacji tego tekstu pojawiła się też czwarta wypowiedź – Elizy Trybały-Wesołowskiej z Warsaw Shore.

Maffashion, która nie udzieliła komentarza, odniosła się do tekstu, już po jego publikacji, na Snapchacie – co opisuje aszdziennik.pl w nowym formacie – ASZopinia, który ma być bardziej poważny niż wcześniejsze wpisy w portalu. Jak czytamy, Maffashion usprawiedliwiała się, że nie mogła odpowiedzieć, ponieważ była w samolocie. Stwierdziła też, że portal szuka sensacji, nie odniosła się natomiast do tragedii – czytamy dalej. „Co robisz, jeśli masz milion zapatrzonych w ciebie fanów na Facebooku, z czego duża część to uczniowie, i jednemu z nich dzieje się krzywda, o której mówi cały kraj? Możesz strzelić focha” – pisze o zachowaniu blogerki Rafał Madajczak z ASZdziennika.

W komentarzu pod jednym z wpisów na stronie Maffashion na Facebooku znalazło się pytanie od jednego z fanów dotyczące artykułu. Tu blogerka również usprawiedliwiała się pobytem w podróży i brakiem dostępu do sieci.

Źródło: facebook.com/MAFFASHION.official

Nie wszystkim obserwującym blogerkę takie usprawiedliwienie się spodobało.

Źródło: facebook.com/MAFFASHION.official

(mb)

Źródło:

własne/ natemat.pl, Co młode gwiazdy mają do powiedzenia o zadręczeniu 14-letniego Kacpra? Tylko dwie nie nabrały wody w usta, Anna Dryjańska, 21.09.2017/ aszdziennik.pl, Pech Maffashion. Miała cool weekend z lajeczkami i kciukami w górę, a tu pytanie o samobójstwo 14-latka, Rafał Madajczak
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin