.

Instagram rozwija wideo

dodano: 
24.01.2022
komentarzy: 
0

W styczniu 2022 roku Instagram poinformował o wprowadzeniu nowych rozwiązań w zakresie wideo. Pierwszą z nich jest możliwość remiksowania wszystkich treści wideo dostępnych na platformie do tworzenia własnych filmów. Jak wyjaśnia serwisfunkcja ta umożliwia tworzenie nagrań zawierających część lub całość innych opublikowanych filmów jako część swojej produkcji.

Instagram tłmaczy, że remiksowanie pozwala „kreatywnie reagować i odpowiadać na treści”, daje możliwość „odświeżania” materiałów, a także pomaga w dotarciu do większej liczby odbiorców. Do tej pory można było ponownie wykorzystywać tylko nagrania z Rolek. Dzięki nowemu rozwiązaniu twórca może wykorzystać wszystkie dostępne funkcje Rolek do edycji filmów, w tym efekty, miksowanie audio, podkładanie głosu lektora oraz Collabs, czyli współtworzenie postów z innymi użytkownikami.

Serwis zaznacza, że jeśli ktoś chce wykorzystać materiały, które były opublikowane na platformie przed uruchomieniem tej funkcji, ich twórca musi ręcznie zezwolić na wykorzystanie.

Ponadto serwis udostępnia powiadomienia o nadchodzących transmisjach na żywo. Aby ich użyć, twórcy muszą umieścić na profilu informację o dacie i godzinie transmisji, nie muszą jednak publikować specjalnego posta. (as)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin