.

Instagram wstrzyma testy formatu pełnoekranowego

dodano: 
29.07.2022
komentarzy: 
0

Szef Instagrama, Adam Mosseri, odniósł się w niedawno opublikowanym filmie do uwag użytkowników, którym nie spodobał się nowy wygląd aplikacji oraz sposób proponowania treści, które zaczynają przypominać TikToka.

Czytaj więcej: Nowy wygląd Instagrama nie spodobał się użytkownikom

Dodatkowo, Mark Zuckerberg zapowiedział, że Meta zwiększy dwukrotnie liczbę treści z polecanych kont, które użytkownicy widzą podczas korzystania z Instagrama i Facebooka.

Mosseri w wywiadzie dla Platformera zapowiedział, że wstrzyma się z wprowadzeniem zapowiadanych zmian – pisze socialmediatoday.com.

Jak czytamy, szef Instagrama przyznał, że tryb pełnoekranowy zostanie całkowicie wycofany w ciągu najbliższych kilku tygodni, a system proponowania treści musi zostać jeszcze raz przeanalizowany.

Źródło zauważa jednak, że nie wiadomo, czy oznacza to całkowite wycofanie się z pomysłu rekomendacji treści.

Meta obecnie naciska na swój zespół lobbystów w Waszyngtonie, aby wyegzekwować większą kontrolę na TikTokiem lub nawet potencjalne zablokowanie tej aplikacji na amerykańskim rynku – czytamy dalej.

Jeśli Meta sprawi, że jej konkurent zostanie zbanowany lub ograniczony, otworzy to drzwi dla Instagrama, aby, podobnie jak w Indiach w następstwie zakazu TikToka w tym regionie, zająć jego miejsce – podaje źródło. (bs)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram’s Chief Says it Will Halt its Full-Screen Format Test, Scale Back AI-Recommended Posts, 28.07.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin