wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościJoanna Gierak-Onoszko rozstaje się z Dentons

Joanna Gierak-Onoszko rozstaje się z Dentons

W kwietniu 2023 roku Joanna Gierak-Onoszko poinformowała o zakończeniu współpracy z Dentons. W firmie prawniczej pracowała prawie pięć lat.

Ostatnio, od sierpnia 2022 roku, Joanna Gierak-Onoszko na stanowisku PR & Communications Manager kierowała zespołem komunikacji firmy. Odpowiadała m.in. za zarządzanie komunikacją zewnętrzną, działaniami kancelarii w obszarze public relations oraz public affairs. Zajmowała się też projektami dotyczącymi społecznej odpowiedzialności biznesu, inicjatywami pro bono, projektami klienckimi, a także wsparciem komunikacji wewnętrznej oraz działań z obszaru employment brandingu. Do polskiego oddziału Dentons dołączyła w 2018 roku, objęła wówczas nowo utworzoną funkcję PR & Communications Managera.

Gierak-Onoszko nie informuje w tej chwili o dalszych planach zawodowych. „Dziękuję całemu zespołowi Dentons za blisko pięć lat pracy przy tak wielu różnych projektach. Dla mnie nadszedł czas na zmiany, a koleżankom i kolegom z Dentons życzę powodzenia w realizacji ich zamierzeń” – mówi.

Kancelaria ma niebawem wskazać osobę, która przejmie będzie prowadzić politykę komunikacyjną firmy.

Gierak-Onoszko ma ponad 20 lat doświadczenie w obszarze mediów i public relations. Przez ponad dziesięć lat pracowała w Accenture jako Public Relations & Marketing Coordinator, gdzie zajmowała się m.in. komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną. Przed dołączeniem do Dentons, od 2015 do 2018 roku, była dziennikarką „Polityki” oraz prowadziła na stronie tygodnika blog Mrs. Canada. Publikowała także m.in. na łamach „Tygodnika Powszechnego”, „Dużego Formatu” i „Pisma”.

Gierak-Onoszko jest autorką książki „27 śmierci Toby’ego Obeda”, poświęconej mechanizmom przemocy i szkołom dla rdzennych dzieci prowadzonym przez duchownych.

Kształciła się w obszarze nowoczesnego zarządzania z uwzględnieniem różnorodności, m. in. w Ted Rogers School of Management w Uniwersytecie Ryersona w Toronto oraz z kompetencji managerskich w Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie ukończyła też studia podyplomowe „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu”. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskiej Szkoły Reportażu. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj