Konferencja: gdzie leży innowacyjny potencjał różnorodności i wspierania grup zagrożonych wykluczeniem społecznym?

dodano: 
04.11.2013
komentarzy: 
0

Kwestia zarządzania różnorodnością w biznesie staje się tematem coraz bardziej aktualnym. Jednocześnie rynek stwarza narzędzia do profesjonalizacji zarządzania tym obszarem: pojawiają się m.in. karty i indeksy różnorodności służące promocji oraz wdrażaniu rozwiązań związanych z różnorodnością. Podczas konferencji wspólnie zastanowimy się, czym jest zarządzanie różnorodnością w praktyce, jakie znaczenie ma, a jakie może mieć na naszym rynku różnorodność dla biznesu i w jaki sposób wpływać może na efektywność biznesową. Dowiemy się także, w jaki sposób zarządzanie różnorodnością przekłada się na rozwój społeczny i wsparcie grup zagrożonych wykluczeniem społecznym. Paneliści będą rozmawiać m.in. o tym, kim są grupy zagrożone wykluczeniem społecznym i gdzie znajdują się linie styku pomiędzy zaangażowaniem społecznym na rzecz tych grup a celami biznesowymi zaangażowanych firm.

Do międzysektorowej debaty organizatorzy zaprosili specjalistów od różnorodności i kwestii społecznych: Małgorzatę Lelińską (PKPP Lewiatan, Diversity Index), Jakuba Wygnańskiego z Instytutu Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz prof. dr. hab. Arkadiusza Karwackiego z UMK. Ponadto gościć będziemy reprezentantów sektora biznesu: Katarzynę Dębińską, menedżerkę HR w Henkel Polska, oraz Dagmarę Krzesińską, specjalistkę ds. CSR w UPC.

Ponieważ kluczową dla zmiany społecznej jest zmiana na poziomie indywidualnym – praca na postawach beneficjentów, w ramach spotkania przedstawicielka Fundacji Miejsce Kobiet, Agnieszka Kramm, przedstawi projekt oparty na psychologii procesu, którego celem jest trwała aktywizacja zawodowa. Fundacja posiada doświadczenie w zakresie pracy z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, a obecnie koordynuje zainicjowany przez firmę Henkel Polska projekt aktywizacji zawodowej „W drodze do pracy”, w ramach którego 60 kobiet bierze udział w specjalistycznych kursach ułatwiających powrót do życia zawodowego. Projekt oferuje całościowe podejście do problemu bezrobocia, zakładając pracę zarówno na poziomie psychologicznym, jak i społecznym, zawiera także elementy wiedzy dotyczące poruszania się na rynku pracy.

W spotkaniu weźmie udział także gość specjalny, Micheal Pyner, doradca w zakresie rozwoju zaangażowania i przywództwa społecznego, kreatywnych modeli biznesowych i przedsiębiorczości społecznej. Opowie on o tym, w jaki sposób modele z zakresu inkluzji społecznej były wdrażane m.in. w ramach projektu Shoreditch Trust. Powie także, co jest konieczne dla skuteczności zmiany społecznej.

Zapisy na udział w wydarzeniu trwają, liczba miejsc jest ograniczona!

Ramowy program wydarzenia dostępny jest tutaj

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmuje: Barbara Szczęsna–Makuch: basia@goodbrand.com

Patroni medialni wydarzenia: PRoto.pl, odpowiedzialnybiznes.pl, Personel i Zarządzanie, BIZON – biznes odpowiedzialny i nowoczesny, ekonomiaspoleczna.pl, kampaniespoleczne.pl, Kompendium CSR.

 

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin