niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościKrzysztof Gonciarz otwiera studio produkcyjne w Polsce

Krzysztof Gonciarz otwiera studio produkcyjne w Polsce

Youtuber Krzysztof Gonciarz, wraz ze wspólniczką Kasią Mecinski, otwiera polski oddział firmy Tofu Media – studia zajmującego się produkcją wideo, działającego w Tokio od 2014 roku.

Z tej okazji Gonciarz zorganizował na statku imprezę dla partnerów biznesowych, o starcie firmy w Polsce opowiedział też w jednym ze swoich vlogów.

Czytaj także: Wywiad z Krzysztofem Gonciarzem: Lubię mieć twórczą swobodę

„W Kasi i mojej działalności zawodowej od kilku lat wystąpiła taka asymetria, która nie do końca ma sens, to znaczy: z jednej strony jesteśmy youtuberami i ludzie w Polsce znają nas z tego, że robimy YouTube’a, z drugiej strony w Japonii jesteśmy firmą produkcyjną, która współpracuje komercyjnie z klientami, robi różnego rodzaju produkcje wideo, korporacyjne, reklamówki, pracujemy nad organizacją planów zdjęciowych dla różnych seriali itd. I asymetria polega na tym, że w sumie dlaczego tego nie robimy w Polsce” – mówił Krzysztof Gonciarz we vlogu, wyjaśniając powstanie polskiego oddziału Tofu Media.

Jak dodał, spodziewa się, że dzięki temu będą mogli pracować nad bardziej różnorodnymi projektami. Wyjaśnił, że dotąd w Polsce ich współpraca z firmami dotyczyła wyłącznie ich kanałów na YouTubie, teraz natomiast będą mogli działać przy projektach od strony kreatywnej, a nie w nich występować.

Ilona Patro, która współpracuje z Gonciarzem od lat, pełni w polskiej filii Tofu Media funkcję Project & New Business Managera.

Krzysztof Gonciarz prowadzi na YouTubie kanał pod swoim nazwiskiem, na którym publikuje m.in. daily vlogi (subskrybuje go ponad 745 tys. osób), oraz kanał Zapytaj Beczkę (ponad 706 tys. subskrypcji). Kasia Mecinski publikuje z kolei na kanale Fifty na Pół (ponad 191 tys. subskrybentów). Wspólnie prowadzą kanał The Uwaga Pies (około 170 subskrybentów). (mb)

Czytaj także: Influencer – „self-made man” czy zespołowy projekt?

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj