Logo dla Donalda Trumpa. Z nawiązaniem do nazizmu

dodano: 
07.02.2017
komentarzy: 
0

Amerykański projektant Tucker Viemeister zaprojektował dla prezydenta USA Donalda Trumpa logo. Znak jest wzorowany na estetyce nazistowskiej. O sprawie czytamy na label-magazine.com. Proponowane logo to czarna litera „T” umieszczona na białym kole, co „przywodzi na myśl nazistowską swastykę”. Projektant umieścił również znak Trumpa na oryginalnych zdjęciach z nazistowskich wieców.

Źródło: twitter.com/TViemeister

Jak czytamy, projektant w ten sposób postanowił wyrazić swoje oburzenie poglądami i wypowiedziami Trumpa. Znak powstał w kwietniu 2016 roku, jeszcze przed wyborami prezydenckimi w USA. Autor opublikował wtedy logo na Twitterze i napisał, że ma nadzieję, że popierającym biznesmena się to nie podoba.

Źródło: label-magazine.com

Projektant podkreśla, że bazowanie na estetyce nazistowskiej nie jest przesadą, bo jego zdaniem widać związek między rasistowskimi poglądami Trumpa a nazizmem – czytamy dalej.
O znaku mówi się obecnie ze względu na proponowany przez Trumpa zakaz wjazdu obywateli krajów muzułmańskich na teren Stanów Zjednoczonych. Krytykę wobec tego pomysłu wyraziły także marki takie jak Facebook, Microsoft czy Apple. Również autor znaku odniósł się do dekretu Trumpa i zaznaczył, że teraz logo nabrało nowego, bardziej „złowrogiego” znaczenia - czytamy. (mb)

 

 

Źródło:

label-magazine.com, Logo dla Trumpa z historią w tle, 03.02.2017/dezeen.com, This week, architects and tech companies protested Donald Trump's travel restrictions, 04.02.2016
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin