.

 

Po wpadce mBank tymczasowo wprowadził nowe logo

dodano: 
06.08.2020
komentarzy: 
0

mBank zdecydował się na tymczasową zmianę logo. W ten sposób bank postanowił wykorzystać swoją ostatnią wpadkę.

Sprawa rozpoczęła się 5 sierpnia 2020 roku, kiedy klienci banku zaczęli dostawać dziwne powiadomienia w aplikacji. Na screenach, zamieszczonych przez internautów i sam bank w mediach społecznościowych, można przeczytać, że treść wiadomości to m.in.: „mBank pozdrawia :)” i „ęśąćż”.

screen

Źródło: twitter.com/tomasznelka

*„Wszedłem sprawdzić czy tylko ja mam powiadomienia z międzynarodowej stacji kosmicznej, ale jak się okazuję nie...”, „Apka padła, wysyłacie jakieś pierdoły push, co to ma być?” – pisali użytkownicy w komentarzach pod postami na Facebooku mBanku.

screen

screen

screen

screen

Źródło: facebook.com/mBank.Polska

Sytuację opanowano jeszcze tego samego dnia wieczorem. Bank powiadomił o tym swoich klientów w żartobliwy sposób, zamieszczając screen powiadomień i podpisując go słowami: „I nagle wszyscy czytają powiadomienia ;)”.

screen

Źródło: facebook.com/mBank.Polska

Niedługo później w mediach społecznościowych mBanku pojawiło się nowe zdjęcie główne, przedstawiające odmienione logo. „mBank pozdrawia <3<3<3 w ten dzień, gdy staliśmy się memem…”, „Internecie, dziękujemy, że byłeś dziś z nami, ze swoimi memami!”, „Uczcijmy to zmianą logo!”– napisał w poście bank. Autorem nowego logo jest użytkownik Fakes Forge. Tymczasowy znak składa się z liter wysyłanych w dziwnych powiadomieniach – ęśąćż – umieszczonych na tle znanym ze standardowego logo mBanku.

screen

Źródło: facebook.com/mBank.Polska

Wpadkę mBanku szybko postanowiły wykorzystać także inne marki. Posty na Facebooku opublikowały Allegro oraz Graal, a Pizza Hut wysłało odbiorcom stylizowane powiadomienia push.

screen

Źródło: facebook.com/allegro

screen

Źródło: facebook.com/graalpolska

screen

Źródło: facebook.com/Netomania

(ak)

Zdjęcie główne: facebook.com/mBank.Polska

* Pisownia cytatów oryginalna

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin