.

 

Drzwi skarbca zamiast kwadratu z napisem NBP. Narodowy Bank Polski zmienia logo

dodano: 
09.07.2021
komentarzy: 
1

Narodowy Bank Polski zaprezentował odświeżoną identyfikację wizualną. Od 9 lipca instytucja posługiwać się będzie nową wersją logotypu, hasła i emblematu NBP.

W nowej identyfikacji banku centralnego kwadrat z napisem NBP zastąpiły okrągłe drzwi skarbca Narodowego Banku Polskiego z takim samym napisem. Jak podaje NBP, użyty w logotypie krój pisma nie uległ zmianie. Kolor zielony zastąpiły z kolei granat i złoto. „Dbamy o wartość polskiego pieniądza” – brzmi natomiast nowe hasło NBP. Elementy nowej identyfikacji banku zostały wzbogacone również o emblemat z wizerunkiem orła oraz budynkiem ze skarbcem i sztabami złota.

Poprzednie logo NBP

Nowe logo NBP

„Ta zmiana to naturalna kolej rzeczy – po tak wielu latach logotyp wymaga aktualizacji podobnie jak cała identyfikacja wizualna. Zdecydowaliśmy się między innymi na aktualizację i unowocześnienie kolorystyki, znaku, hasła, dodanie emblematu, tak by to, co tworzymy jako pracownicy banku, dokładniej obrazowało to, z czym się identyfikujemy i z czego jesteśmy dumni” – komentuje dla PRoto.pl Piotr Turek, dyrektor departamentu komunikacji Narodowego Banku Polskiego. „Nowa wersja logotypu, jak i nowa kolorystyka są bardziej reprezentacyjne – lepiej odzwierciedlają dzisiejszy polski bank centralny, dokonania ostatnich lat, ale i to co przed nami. Mam tu na myśli idee zawarte w naszym haśle »dbamy o wartość polskiego pieniądza«, ale od strony działań komunikacyjnych, także takie słowa klucze jak: zasoby złota, własna waluta, poczucie bezpieczeństwa, stabilność, dopasowanie do wyzwań ery cyfrowej” – dodaje.

Emblemat NBP

Jak wyjaśnia Piotr Turek, działania związane z odświeżeniem identyfikacji trwają już od kilku miesięcy. 9 lipca 2021 roku zmiany zostały wprowadzone w obszarze cyfrowym, multimedialnym i w otoczeniu prezesa NBP (np. podczas konferencji prasowych). „Po pełnej realizacji tych etapów nastąpią kolejne, a więc m.in. zmiany widoczne na naszych budynkach. Całość tej ewolucji potrwa jeszcze kilka miesięcy” – mówi dyrektor departamentu komunikacji NBP.

Nowy logotyp NBP został opracowany własnymi siłami banku. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin