.

 

#NieDuś – nowa kampania społeczna Krakowa

dodano: 
18.05.2018
komentarzy: 
0

Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i prof. Janusz Skalski to bohaterowie najnowszej kampanii społecznej Krakowa #NieDuś, skierowanej do mieszkańców miasta, którzy do tej pory nie wymienili swoich pieców na ekologiczne. Akcja ma przypomnieć również o tym, że od 1 września 2019 roku palenie węglem i drewnem będzie zakazane w Krakowie, a za łamanie przepisu grozić będą dotkliwe kary finansowe.

„Ruszamy z kampanią, której motywem przewodnim jest żółta kartka, czyli ostatnie ostrzeżenie. Doszliśmy do ważnego momentu w walce o czyste powietrze, bo zbliża się termin, w którym palenie węglem i drewnem w Krakowie będzie zakazane” – mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta. W ramach akcji 16 maja 2018 roku na ulicach Krakowa pojawiły się zadymione, szaro-żółte billboardy i citylighty, na których widnieje ostrzeżenie w postaci żółtej kartki pokazanej tym mieszkańcom Krakowa, którzy ciągle jeszcze nie wymienili swoich pieców na ekologiczne.

Kampanię wspierają aktywiści z Krakowskiego Alarmu Smogowego i Smogathonu. „Cieszę się, że Kraków od lat podejmuje tak stanowcze kroki w walce o czyste powietrze. Teraz czas, by mieszkańcy jeszcze intensywniej włączyli się w te działania z władzami miasta i województwa. Musimy dotrzeć do tej grupy krakowian, którzy nie są jeszcze przekonani do wymiany pieca” – mówi Tomasz Groń ze Smogathonu.

W ramach akcji stworzono spoty, w których występują m.in. Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i prof. Janusz Skalski. Do udziału w kampanii społecznej zostali także zaproszeni krakowscy blogerzy, vlogerzy i działacze społeczni, którzy w swoich kanałach społecznościowych publikują zdjęcia z żółtą kartką, oznaczając je hashtagiem #NieDuś.

Oprócz formatów outdoorowych, kampania jest realizowana także w lokalnej prasie, komunikacji miejskiej oraz w mediach społecznościowych. (jg)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin