.

 

Pantone Color Institute wskazał kolor 2024 roku. Ma być odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa

dodano: 
08.12.2023
komentarzy: 
0

Kolorem 2024 roku według Pantone Color Institute jest PANTONE 13-1023 Peach Fuzz, czyli „delikatny brzoskwiniowy odcień, którego wszechogarniający duch wzbogaca umysł, ciało i duszę”.

Wybrany przez przedsiębiorstwo kolor to „subtelnie zmysłowy” odcień, który ma przynosić uczucie życzliwości i czułości, a także przekazywać troskę. Ma symbolizować pragnienie bycia razem z innymi i cieszenia się chwilą ciszy. Kolor osadzony między różem a pomarańczem ma pomóc znaleźć wewnętrzny spokój i pozytywnie wpływać na samopoczucie.

Wskazanym przez Pantone Color Instiute powodem takiej decyzji jest fakt, że w czasach zawirowań i świecie, który kładzie nacisk na produktywność, istnieje duża potrzeba opieki, empatii, współczucia, a także wspierania wewnętrznego ja i znajdowania chwil wytchnienia. Coraz więcej osób zmienia priorytety tak, aby były zgodne z ich wartościami. Społeczeństwo skupia się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Pielęgnuje także ciepło i komfort spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną lub chwile dla siebie. Wszystko to ma odzwierciedlać kolor, który skupia się na znaczeniu społeczności i spotkaniach z bliskimi. Brzoskwiniowy odcień wyraża pragnienie bycia z tymi, których darzy się miłością oraz radość, jaką się z tego czerpie. (ao)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin