.

Piosenka Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój” podbija media

dodano: 
22.05.2020
komentarzy: 
0

Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” w wykonaniu Kazika Staszewskiego nabrała w ostatnich dniach ogromnego rozgłosu. Do tej pory – 21 maja – wideo na oficjalnym kanale na YouTubie wyświetlono ponad 8,5 mln razy. Medialny zasięg utworu wyniósł z kolei ponad 43 mln – wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów. Jak podaje IMM, publikacje te wygenerowały wartość ekwiwalentu reklamowego na poziomie ponad 16 mln złotych.

15 maja 2020 roku utwór pojawił się na Liście Przebojów Trójki. W ciągu czterech dni od notowania w mediach pojawiło się ponad 4,5 tys. wzmianek na jej temat. Publikacje tylko w social mediach osiągnęły AVE w wysokości blisko 1,5 mln zł. „Tyle teoretycznie mogłaby kosztować kampania wspierająca promocję piosenki i nowego albumu muzyka” – podaje IMM. Publikacje o największym zasięgu pojawiły się kolejno w portalach internetowych (ponad 25 mln), w social mediach (ponad 7,5 mln) i telewizji (przeszło 6 mln).

Utwór miał swoją premierę 8 maja, jednak dopiero po połowie miesiąca jego popularność zaczęła rosnąć. Medialna popularność piosenki związana jest z kontrowersjami, jakie pojawiły się wokół Listy Przebojów Programu Trzeciego Radia z 15 maja 2020 roku. Polskie Radio zmaga się z falą krytyki po odejściu z pracy wieloletniego prezentera Trójki – Marka Niedźwieckiego. Jak opisywaliśmy, dziennikarz złożył wypowiedzenie w związku z posądzeniem go o nieuczciwość w przygotowywaniu Listy Przebojów. Na pierwszym miejscu zestawienia miała znaleźć się bowiem właśnie piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”. Utwór nawiązuje do wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie w momencie, gdy cmentarze były zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Zamieszanie wywołało zniknięcie strony z listą, na której czele znalazł się ten utwór.

Odejście Niedźwieckiego pociągnęło za sobą kolejne zwolnienia. O rezygnacji z pracy dla Trójki informowali w kolejnych dniach m.in. Hirek Wrona, Marcin Kydryński , Agnieszka Szydłowska czy Piotr Kaczkowski. Stację opuścił też Piotr Metz, który upublicznił też SMS, jaki otrzymał od dyrektora Tomasza Kowalczewskiego z poleceniem usunięcia piosenki Kazika z anteny. Na sytuację postanowili zareagować także artyści. Wielu polskich muzyków wyraziło oburzenie i zainicjowało bojkot. Wśród nich m.in. Dawid Podsiadło, Katarzyna Nosowska czy Tomasz Organek. (mb)

Źródło:

Zdjęcie główne: screen z utworu „Twój ból jest lepszy niż mój”, youtube.com/S.P. RECORDS
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin