wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPolskie agencje nominowane do nagrody EMEA PR Consultancies of the Year 2020

Polskie agencje nominowane do nagrody EMEA PR Consultancies of the Year 2020

PRovoke (dawniej Holmes Report) ogłosiło listę nominowanych w konkursie EMEA PR Consultancies of the Year 2020, w którym wyróżniane są najlepsze agencje danego roku. W tegorocznym zestawieniu znalazły się dwie agencje, prowadzące swoje działania w Polsce.

W kategorii CEE (Central & Eastern European Consultancies) o statuetkę walczą Hill+Knowlton Strategies Poland oraz MSL.

Czytaj także: Polskie projekty powalczą o EMEA SABRE Awards 2020!

Jak tłumaczy PRovoke, Hill+Knowlton Strategies Poland od trzech lat odnotowuje wzrost dochodów z wynagrodzeń o 20 proc. rocznie, dzięki czemu staje się jednym z trzech największych graczy na „największym rynku public relations w Europie Wschodniej”. Jak oceniają organizatorzy, polskie biuro jest też najszybciej rozwijającym się oddziałem Hill+Knowlton w Europie kontynentalnej.

Zdaniem organizatorów, najważniejszymi projektami agencji były: uruchomienie polskiej edycji Facebook Community Guides – przewodników napisanych przez przedstawicieli społeczności serwisu społecznościowego, ze szczególnym uwzględnieniem Krakowa, Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej w 2019 roku; kampania z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej dla firmy zajmującej się transakcjami finansowymi TransferGo; wyprawa do Namibii, pokazująca poziom zaawansowania fotografii mobilnej dla Huawei.

Czytaj także: Facebook pokazuje, co zjeść w Krakowie

Drugą agencją prowadzącą polskie biuro, którą wyróżniono w konkursie, jest MSL. Jak tłumaczy PRovoke, firma zatrudnia pracowników w biurach w Polsce, Rumunii, Bułgarii, Czechach i Słowenii, a jej dochody sięgają 8,6 mln euro. Organizator zwraca uwagę, że najwięcej działań w CEE jest prowadzonych przez warszawskie biuro agencji i że polski oddział MSL jest liderem agencji PR w regionie. Provoke zaznacza jednak, że na wyróżnienie zasługują również biura w Rumunii (cztery nominacje w SABRE AWARDS 2020), Bułgarii czy Czechach.

Zwycięzcy EMEA PR Consultancies of the Year 2020 zostaną ogłoszeni podczas ceremonii rozdania nagród EMEA SABRE Awards 2020, która odbędzie się online. Termin wydarzenia PRovoke przedstawi w przyszłości. (ak)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj