.

 

Pomeczowy mem może kosztować Patryka Jakiego 30 tys. zł

dodano: 
20.06.2018
komentarzy: 
0

Mecenas Roman Giertych poinformował, że Donald Tusk kieruje do sądu pozew przeciwko Patrykowi Jakiemu – pisze rmf24.pl. Przewodniczący Rady Europejskiej chce zadośćuczynienia w związku z memem opublikowanym na facebookowym profilu kandydata na prezydenta Warszawy zaraz po meczu Niemcy-Meksyk, który nasi zachodni sąsiedzi przegrali 0:1. Tusk będzie się domagał od Jakiego wpłaty 30 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Powodem ma być naruszenie dóbr osobistych byłego premiera.

Przypomnijmy: na opublikowanej grafice widoczni byli Donald Tusk i Grzegorz Schetyna, a pod twarzami polityków dopisano: „Nasi przegrali z Meksykiem”. Komentujący zwrócili uwagę, że zdjęcie pochodzi z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, posła PO, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Patryk Jaki w związku z głosami krytyki usunął budzącą zastrzeżenia grafikę i przeprosił.

Kandydat na prezydenta Warszawy odniósł się do pozwu Tuska, o którym poinformował mec. Giertych. Jak pisze rmf24.pl, Jaki ocenił, że adwokat „robi szopkę medialną”. „Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem. PO nigdy za nic nie przeprosiła. Potwierdzają się jednak plotki, że Giertych może być wiceprezydentem Warszawy u Rafała Trzaskowskiego” – skomentował Jaki w wypowiedzi dla PAP-u, na którą powołuje się źródło. (mp)

Zdjęcie główne: European People's Party, [CC BY 2.0], via flickr.com

Źródło:

rmf24.pl, Tusk pozywa Jakiego za wpis po meczu Niemcy-Meksyk. „Chce 30 tys. zł. na WOŚP”, 18.06.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin