wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPomnik smoleński przypomina okładkę albumu niemieckiego zespołu

Pomnik smoleński przypomina okładkę albumu niemieckiego zespołu

Przed odsłonięciem pomnika upamiętniającego osoby, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, pojawiły się sugestie, że jest to plagiat – podaje polsatnews.pl. Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej, opublikował na Twitterze grafikę zestawiającą pomnik i okładkę albumu niemieckiego zespołu muzycznego Beyond the Bridge. Polityk napisał, że pomnik to plagiat – czytamy. 


Źródło: twitter.com/KrzysztofBrejza

Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się także Roman Giertych, który napisał: „Za taki plagiat można zapłacić właścicielowi praw autorskich ogromne odszkodowanie” – informuje polsatnews.pl.


Źródło: twitter.com/GiertychRoman

Schody przypominające pomnik smoleński znalazły się na okładce płyty „The Old Man and the Spirit”, którą wydano w 2012 roku – podaje źródło. Muzycy zespołu skomentowali na Facebooku podejrzenia o plagiat – czytamy. 

„10 kwietnia 2018 roku w Warszawie zostanie odsłonięty kontrowersyjny pomnik. Mocno przypomina on projekt graficzny okładki naszego albumu »The Old Man and the Spirit« z 2012 roku. Beyond the Bridge wyjaśnia: nie reprezentujemy żadnych politycznych czy religijnych intencji. Przesłanie naszego albumu, a także jego okładkę powinno odbierać się wyłącznie w kontekście muzycznym. Po prostu cieszcie się naszą muzyką i powstrzymajcie od oskarżeń o plagiat” – polsatnews.pl cytuje fragment oświadczenia zespołu. 


Źródło: facebook.com/Beyond the Bridge

(mf)

Zdjęcie główne: twitter.com/KrzysztofBrejza

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj