.

Robert Makłowicz ostrzega przed oszustwami w sieci w kampanii OLX

dodano: 
18.10.2021
komentarzy: 
0

18 października 2021 roku OLX rozpoczął nową kampanię edukacyjną. Jej bohaterem został Robert Makłowicz, który w akcji przestrzega przed oszustwami w sieci. Makłowicz edukuje odbiorców na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w internecie.

W kampanii „Internetowe porady Roberta Makłowicza” OLX prezentuje potencjalne rodzaje oszustw, z którymi mogą spotkać się wszyscy użytkownicy internetu. Akcja serwisu „jest odpowiedzią na pojawiającą się potrzebę edukowania konsumentów” – czytamy w komunikacie. W wyniku pandemii wzrosła bowiem popularność zakupów w sieci, a korzystanie z usług e-commerce stało się częste nawet wśród osób, które wcześniej używały ich rzadko.

W akcji „Internetowe porady Roberta Makłowicza” opowiedziano historię czterech bohaterów „o nietuzinkowych pasjach związanych nie tylko z jedzeniem”. Czytamy, że te osoby doświadczyły próby oszustwa w sieci, jednak „dzięki swojej czujności nie dały złapać się w pułapkę”. W ramach kampanii powstały cztery spoty – każdy z nich dotyczy innej niebezpiecznej sytuacji, z którą internauci mogą się spotkać: socjologiczne manipulacje, wyłudzenie przedpłaty, phishing, czy kradzież tożsamości.

„W kampaniach poświęconych bezpieczeństwu w sieci nasza marka zawsze mówi, że trafić na nieuczciwe osoby w internecie może każdy. My chcemy, by każdy wiedział też, jak się przed nimi bronić” – mówi Marcin Sienkowski, Head of Marketing w OLX. „Wiemy, że temat oszustw internetowych bywa ciężkostrawny, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie postawili na lekką formę, a jednocześnie treściwą recepturę” – dopowiada.

Czytaj też: Wywiad z Marcinem Sienkowskim: scenariusze do naszych kampanii napisało samo życie

Za koncepcję kreatywną najnowszej kampanii odpowiada agencja Havas Warsaw, a spot zrealizował dom produkcyjny Lucky Luciano.

Kampania prowadzona będzie w internecie. (mb)

Źródło:

Zdjęcie główne: screen ze spotu - youtube.com/havaswarsaw
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin