Naciśnij przycisk odtwarzania, aby odsłuchać tę zawartość
1x
Szybkość odtwarzania- 0.5
- 0.6
- 0.7
- 0.8
- 0.9
- 1
- 1.1
- 1.2
- 1.3
- 1.5
- 2
Ruszył projekt „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. fundacja unaweza martyny wojciechowskiej 10 października 2022 roku, w dniu światowego dnia zdrowia psychicznego, rozpoczęła projekt „młode głowy. otwarcie o zdrowiu psychicznym”. według danych polskiej policji w 2021 roku 1439 dzieci i nastolatków podjęło próbę samobójczą, z czego 127 prób zakończyło się śmiercią. w porównaniu do roku 2020 oznacza to 77 proc. wzrost zachowań samobójczych wśród młodzieży. celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazanie związanych z tym wyzwań i przyczynienie się do normalizacji sięgania po pomoc. planowane są długofalowe działania, które mają prowadzić do polepszenia sytuacji zdrowotnej młodych ludzi. w ramach projektu zaplanowane są największe w polsce badania zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży oraz kampania edukacyjna skierowana do młodych ludzi, rodziców i nauczycieli. badanie ma za cel znalezienie odpowiedzi m.in. na pytania „co wzmacnia kondycję psychiczną młodzieży w polsce, a co podcina im skrzydła?”, „na kogo mogą liczyć w kryzysowej sytuacji?”. obejmie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku 10-19 lat zarówno z dużych miast, jak i małych miejscowości. badanie w szkołach rozpocznie się 25 października 2022 roku i potrwa do 26 lutego 2023 roku. jest anonimowe, a jedynym wymogiem jest zarejestrowanie placówki w bezpłatnym programie „szkoła odpowiedzialna cyfrowo” koordynowanym przez fundację dbam o mój zasięg. w badaniu uczestniczy już ponad 1500 szkół z całego kraju. opracowane wyniki posłużą do stworzenia oferty edukacyjnej z konkretnymi narzędziami dla dzieci i rodziców oraz nauczycieli. dodatkowo, każda szkoła otrzyma raport i diagnozę swojej społeczności szkolnej. głównym kanałem kampanii jest profil @mlode_glowy na tiktoku, gdzie publikowane będą treści edukacyjne dotyczące zdrowia psychicznego, a także odbędą się dyżury ekspertów, odpowiadających na pytania użytkowników. (bs).
Fundacja UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej 10 października 2022 roku, w dniu Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, rozpoczęła projekt „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.
Według danych polskiej policji w 2021 roku 1439 dzieci i nastolatków podjęło próbę samobójczą, z czego 127 prób zakończyło się śmiercią. W porównaniu do roku 2020 oznacza to 77 proc. wzrost zachowań samobójczych wśród młodzieży.
Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazanie związanych z tym wyzwań i przyczynienie się do normalizacji sięgania po pomoc. Planowane są długofalowe działania, które mają prowadzić do polepszenia sytuacji zdrowotnej młodych ludzi.
W ramach projektu zaplanowane są największe w Polsce badania zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży oraz kampania edukacyjna skierowana do młodych ludzi, rodziców i nauczycieli.
Badanie ma za cel znalezienie odpowiedzi m.in. na pytania „Co wzmacnia kondycję psychiczną młodzieży w Polsce, a co podcina im skrzydła?”, „Na kogo mogą liczyć w kryzysowej sytuacji?”. Obejmie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w wieku 10-19 lat zarówno z dużych miast, jak i małych miejscowości. Badanie w szkołach rozpocznie się 25 października 2022 roku i potrwa do 26 lutego 2023 roku. Jest anonimowe, a jedynym wymogiem jest zarejestrowanie placówki w bezpłatnym programie „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” koordynowanym przez Fundację Dbam o Mój Zasięg.
W badaniu uczestniczy już ponad 1500 szkół z całego kraju. Opracowane wyniki posłużą do stworzenia oferty edukacyjnej z konkretnymi narzędziami dla dzieci i rodziców oraz nauczycieli. Dodatkowo, każda szkoła otrzyma raport i diagnozę swojej społeczności szkolnej.
Głównym kanałem kampanii jest profil @mlode_glowy na TikToku, gdzie publikowane będą treści edukacyjne dotyczące zdrowia psychicznego, a także odbędą się dyżury ekspertów, odpowiadających na pytania użytkowników. (bs)