.

Ruszyła kampania „Niezapominajka”, której celem jest pomoc potrzebującym dzieciom

dodano: 
17.05.2021
komentarzy: 
0

15 maja 2021 roku Fundacja Świętego Mikołaja rozpoczęła ogólnopolską kampanię społeczną „Niezapominajka”, , której celem jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci potrzebujących pomocy. Akcja wystartowała w Dzień Niezapominajki.

Kampania będzie prowadzona będzie w mediach społecznościowych oraz we współpracy z blogerami książkowymi współpracującymi z wydawnictwem Filia, którzy otrzymają specjale przesyłki z zaprojektowanymi „niezapominajkowymi” zakładkami do książki i nasionami niezapominajki.

W ramach działań darczyńcy i sympatycy fundacji także otrzymają ręczne pisane listy od wolontariuszy, a w nich – nasiona niezapominajki do posadzenia w przydomowym ogródku lub doniczce. Jak informuje fundacja, w akcji pisania listów wzięło udział ponad 200 wolontariuszy z całej Polski, głównie uczniów szkół podstawowych. Listy z niezapominajką mają za zadanie „zwrócić uwagę na znaczenie drobnych gestów pamięci”.

Elementem kampanii są także wirtualne zawody sportowe w jednej z trzech aktywności: Charytatywny Bieg Niezapominajki, Charytatywny Rajd Rowerowy lub Charytatywny Marsz Niezapominajki.

Bieg rozpoczął się 15 maja i potrwa do 15 czerwca, można do niego dołączyć w dowolnym momencie. „Bieg Niezapominajki to doskonała okazja, aby połączyć aktywność fizyczną z pomocą dzieciom w potrzebie. Cały dochód z biegu przeznaczymy na rzecz pomocy podopiecznych naszej fundacji: dzieci w Polsce, w Mariupolu i w Aleppo” – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Czytamy, że akcja „Niezapominajka” wspiera m.in. realizowany przez fundację program stypendialny, dzięki któremu pomoc trafia do dzieci z niezamożnych rodzin z całej Polski, potrzebujących wsparcia na rozwój swoich talentów i potrzeb edukacyjnych. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin