.

 

SE: dyrektor komunikacji i promocji NBP wystąpiła o obniżenie pensji

dodano: 
15.03.2019
komentarzy: 
0

Jak ustalił Super Express, dyrektor komunikacji i promocji w Narodowym Banku Polskim wystąpiła o obniżenie wynagrodzenia zasadniczego. Według informatora medium, od marca 2019 roku zarabia ona 23 100 zł plus premie, nagrody i inne dodatki. Wcześniej, jak wyliczyli dziennikarze na podstawie tabeli wynagrodzeń opublikowanej przez NBP, dyrektor komunikacji i promocji miała pensję na poziomie 26 500 zł. „Była to najwyższa dyrektorska pensja” – przypomina źródło.

Bank centralny w ostatnich tygodniach był wielokrotnie pytany przez media o wynagrodzenia dyrektorów. Zainteresowanie dziennikarzy pojawiło się po publikacji Gazety Wyborczej, która obliczyła na podstawie oświadczeń majątkowych, ile mogła zarabiać dyrektor komunikacji i promocji w NBP. Medium podało kwotę ok. 65 tys. zł miesięcznie.

Politycy zmienili potem ustawę o Narodowym Banku Polskim, by nałożyć na instytucję transparentność w zakresie zarobków na stanowiskach dyrektorskich. Bank więc tabelę wynagrodzeń opublikował – eksperci ds. komunikacji, z którymi rozmawiało PRoto.pl, przewidywali jednak, że może to nie zażegnać kryzysu wizerunkowego. (mp)

Czytaj więcej: „Wynagrodzenie nie do zaakceptowania”. Ujawnienie zarobków w NBP może nie zażegnać kryzysu

Źródło:

se.pl, Zmiany w NBP! Martyna Wojciechowska obcięła sobie pensję, 14.03.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin