Stowarzyszenie adwokackie nie chce, żeby media nazywały „mecenasem” szefową sztabu Andrzeja Dudy

dodano: 
28.02.2020
komentarzy: 
0

24 lutego 2020 roku Stowarzyszenie Adwokackie „Defensor Iuris” opublikowało na Twitterze list otwarty do prasy, dotyczący szefowej sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Prawnicy apelują do mediów, aby te nie nazywały Jolanty Turczynowicz-Kieryłło „mecenasem”.

Jak wynika z listu, problemem mają być niedawne artykuły o rzekomym pogryzieniu mieszkańca Milanówka przez szefową sztabu obecnego prezydenta. Stowarzyszenie zwraca uwagę, że Turczynowicz-Kieryłło nie pełniła w tym czasie obowiązków związanych z wykonywaniem zawodu adwokata, więc nazywanie jej „mecenasem” jest bezzasadne. Argumentowane jest to uchwałą Naczelnej Rady Adwokackiej z 29 września 2019 roku, zmieniającą jeden z punktów Kodeksu Etyki Adowkackiej, z której wynika, że „prowadząc działalność zarobkową niezwiązaną z kształtowaniem świadomości prawnej lub ze świadczeniem pomocy prawnej, adwokat nie może używać tytułu zawodowego”.

Stowarzyszenie dodaje, że zestawianie doniesień o zachowaniu Turczynowicz-Kieryłło z adwokackim tytułem zawodowym może podważyć zaufanie i godzić w wizerunek adwokatury. (ak)

Zdjęcie główne: facebook.com/jolantaturczynowiczkieryllo

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin