sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościTikTok aktualizuje politykę prywatności

TikTok aktualizuje politykę prywatności

TikTok na swoim blogu poinformował, że aktualizuje politykę prywatności. Będzie ona dotyczyć m.in. zmian w sposobie gromadzenia i wykorzystywania danych lokalizacyjnych użytkowników w Europie.

Jak czytamy, gdy użytkownik nagra film, może zdecydować się na ręczne dodanie do niego lokalizacji np. atrakcji turystycznej. Może także włączyć usługę lokalizacji dla aplikacji w ustawieniach swojego urządzenia. TikTok zapewnia jednak, że nie zbiera dokładnych danych o lokalizacji użytkowników w Europie za pomocą GPS.

TikTok zapowiada także, że ograniczy liczbę pracowników spoza Europy, którzy mają dostęp do danych europejskich użytkowników. Serwis chce w ten sposób zminimalizować przepływ danych poza region.

Obecnie dane europejskich użytkowników przechowywane są w Stanach Zjednoczonych i Singapurze. Jak komunikuje TikTok, w szczególnych przypadkach, z zachowaniem kontroli bezpieczeństwa, zezwala on niektórym pracownikom zlokalizowanym w Brazylii, Kanadzie, Chinach, Izraelu, Japonii, Malezji, Filipinach, Singapurze, Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych na zdalny dostęp do danych użytkowników TikToka.

Zmiany wejdą w życie 2 grudnia 2022 roku. (bs)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj