.

WHO walczy z dezinformacją o koronawirusie również na WhatsAppie

dodano: 
24.03.2020
komentarzy: 
0

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) będzie przekazywać wiarygodne informacje o koronawirusie na WhatsAppie. Darmowa opcja WHO Health Alert, działająca na zasadzie chatbota, będzie odpowiadać na pytania użytkowników z całego świata 24 godziny na dobę.

Jak czytamy na stronie internetowej WhatsAppa, z opcji można skorzystać przez kliknięcie w ikonę WHO i napisanie zwykłego „hej”. W odpowiedzi na ekranie ukaże się wiadomość od WHO, przedstawiająca siedem tematów, o które można zapytać: ostatnie dane liczbowe, informacje o ochronie własnego zdrowia, odpowiedzi na zadane wcześniej pytania, mity na temat choroby, wskazówki dotyczące podróży, newsy z mediów oraz opcja udostępnienia.

whatsapp

Źródło: whatsapp.com

„Technologia cyfrowa daje nam bezprecedensową okazję do rozprzestrzeniania istotnych informacji na temat zdrowia i to w sposób szybszy, niż rozprzestrzenia się pandemia, pomagając nam ratować życie i chronić słabszych. Jesteśmy dumni, że mamy partnerów takich jak Facebook i WhatsApp, którzy wspierają nas w docieraniu do miliardów ludzi z ważnymi informacjami zdrowotnymi” – mówi dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, Director-General w WHO, cytowany na stronie WhatsAppa.

Obecnie opcja jest dostępna w języku angielskim, ale planowane jest uruchomienie dodatkowych języków w przyszłości – arabskiego, chińskiego, francuskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego.

WhatsApp przypomina, że angażuje się także w pomoc NGOsom i rządom w przekazywaniu prawdziwych informacji o wirusie. Serwis, tak jak Facebook, przekazał także milion dolarów na rzecz fact-checkerów, którzy sprawdzają newsy na temat COVID-19.

W walkę z dezinformacją o koronawirusie zaangażowały się także Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat, LinkedIn, Pinterest i YouTube. Facebook dodatkowo udostępnił możliwość zamieszczania darmowych reklam WHO. Sama organizacja przekazuje swoje informacje również na TikToku. (ak)

Źródło:

whatsapp.com, The World Health Organization launches WHO Health Alert on WhatsApp
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin