.

 

Wiadomości na Instagramie zostaną zintegrowane z Messengerem

dodano: 
14.08.2019
komentarzy: 
0

Facebook chce zintegrować prywatne wiadomości na Instagramie z komunikatorem Messenger – informuje bloomberg.com. Czytamy, że w ten sposób firma zamierza uniknąć sytuacji, w której instagramowa zakładka z wiadomościami stałaby się nowym niezależnym komunikatorem będącym konkurencją dla Messengera.

Źródło podaje, że specjaliści pracują nad przebudowaniem czatu na Instagramie, żeby użytkownicy mogli w aplikacji wymieniać wiadomości z osobami korzystającymi z Messengera. Czytamy, że choć w Instagram Direct pojawi się zupełnie nowa technologia, to wygląd funkcji się nie zmieni.

W 2018 roku Mark Zuckerberg poinformował, że firma rozpoczyna przedsięwzięcie technologiczne o nazwie „interoperacyjność”, które zbliży do siebie aplikacje należące do Facebooka – przypomina źródło. Dzięki niemu użytkownicy Instagrama, WhatsAppa i Messengera mają dostać możliwość m.in. rozmawiania ze sobą bez względu na to, z jakiej aplikacji korzystają. Jak czytamy, prowadzone działania spotkały się z krytyką wewnątrz firmy – pracownicy uważają, że WhatsApp i Instagram są tak popularne, ponieważ nie są bezpośrednio kojarzone z Facebookiem.

Czytaj więcej: Instagram i WhatsApp będą mieć nowe nazwy

Jak czytamy dalej, CEO Facebooka w marcu 2019 roku tłumaczył, że zmiany spowodowane są przede wszystkim chęcią poprawy prywatności użytkowników oraz ich wygody. Portal społecznościowy zadeklarował, że wszystkie wiadomości wysyłane w należących do niego komunikatorach będą szyfrowane i nie będą przechowywane na serwerach Facebooka. Źródło zaznacza, że aktualnie wiadomości szyfrowane są jedynie w aplikacji WhatsApp.

Bloomberg.com podaje, że zmiany nie spotkały się również z aprobatą współzałożycieli Instagrama – Kevina Systroma i Mike’a Kriegera – którzy odeszli z firmy jesienią 2018 roku, tłumacząc, że nie mogą znieść kontroli ze strony Zuckerberga. W podobnym momencie ze stanowisk zrezygnowali również założyciele WhatsAppa – Jan Koum i Brian Acton.

Źródło informuje, że rzeczniczki prasowe Instagrama i Messengera odmówiły komentarza w tej sprawie. (ak)

Źródło:

bloomberg.com, Facebook Wants to Integrate Instagram Direct Messages With Messenger, Kurt Wagner, Sarah Frier, 07.08.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin