.

 

Wystartowała kampania społeczna „Warszawiacy się nie boją”

dodano: 
22.02.2018
komentarzy: 
0

19 lutego 2018 roku rozpoczęła się kampania społeczna „Warszawiacy się nie boją”. Akcja ma być odpowiedzią na rosnącą falę nieufności wobec cudzoziemców w Polsce, szczególnie wobec uchodźców, która przejawia się wzrostem liczby aktów agresji. Główne cele kampanii to kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób z innych krajów, a także zwiększanie wiedzy mieszkańców Warszawy na temat zjawiska uchodźctwa.

„Nie ma zgody na podgrzewanie atmosfery strachu wobec uchodźców oraz akceptację aktów agresji, także wobec cudzoziemców mieszkających już w stolicy. Naszym obowiązkiem nie jest stawianie murów, tylko budowanie mostów. Mamy nadzieję, że kampania wzbudzi większą empatię i chęć włączenia się w pomoc najbardziej potrzebującym” – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Bohaterami akcji społecznej są: Halina, uczestniczka Powstania Warszawskiego, dwukrotnie odznaczona Krzyżem Walecznych, Rafał, motorniczy warszawskich tramwajów, który podczas pracy pomagał zaatakowanym imigrantom, Marta i Piotr, warszawscy przedsiębiorcy pracujący we własnej stolarni, których córki chodzą z dziećmi imigrantów do przedszkola, oraz Natan, student Akademii Sztuk Pięknych, który na co dzień obcuje z cudzoziemcami – czytamy na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

„Kampania będzie prowadzona w stolicy do 4 marca 2018 roku, z wykorzystaniem 30-sekundowego spotu prezentowanego na monitorach w komunikacji miejskiej oraz grafik prezentowanych na nośnikach zewnętrznych. Wydrukowane plakaty trafią także do ponad 900 warszawskich szkół, instytucji kultury i ośrodków sportu. Chcemy, aby ta kampania była widoczna i stała się przyczynkiem do rozmowy o sytuacji uchodźców w naszym społeczeństwie” – wyjaśniła Karolina Malczyk, wicedyrektor Centrum Komunikacji Społecznej.

W ramach akcji uruchomiono stronę internetową, która zawiera podstawowe informacje o cudzoziemcach w Warszawie. Jednym z jej elementów jest baza kontaktów do organizacji pozarządowych lub miejskich, które udzielają wsparcia uchodźcom. Na stronie znajdują się również scenariusze lekcji oraz informacje, które mogą być pomocne dla nauczycieli, którzy chcą prowadzić lekcje dotyczące wielokulturowości, uchodźctwa i migracji.

Szczegółowe informacje na temat kampanii są dostępne na stronie. (pp)

Źródło:

um.warszawa.pl
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin