.

Zmiany w Agorze. Agata Staniszewska szefową PR-u

dodano: 
22.09.2022
komentarzy: 
0

Agora z początkiem listopada 2022 roku wprowadzi zmiany w zespole komunikacji. Obszary PR, IR i ESG firmy będą funkcjonowały samodzielnie. Dyrektorką ds. PR-u zostanie Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa firmy, funkcję menedżera ds. IR obejmie Krzysztof Mazur, a menedżera ds. ESG bedzie Anna Fidos.

Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa i dotychczasowa zastępczyni dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej, w nowej roli będzie zarządzać działaniami public relations Agory, w tym komunikacją strategicznych projektów grupy. Do jej zadań będzie także należało prowadzenie projektów z zakresu PR-u korporacyjnego, w tym wewnętrznego, relacji z mediami i kreowania wizerunku publicznego spółki. Zajmie się też m.in. wsparciem oraz doradztwem PR dla podmiotów należących do grupy kapitałowej Agory. Dział PR Agory nadal będzie raportować bezpośrednio do prezesa zarządu spółki, Bartosza Hojki.

Staniszewska pracuje w Agorze od przeszło 15 lat, a funkcję rzeczniczki prasowej pełni od 105 roku. W 2021 roku została z kolei zastępczynią dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej. Przed dołączeniem do Agory zajmowała się prowadzeniem działań PR i CSR w Instytucie Monitorowania Mediów oraz agencji Pegasus PR. 

W zespole PR pozostają Aleksandra Kubrak i Paulina Rydzek, specjalistki ds. komunikacji zajmujące się realizacją działań public relations dla mediów i marek z Grupy Agora. Aleksandra Kubrak wspiera w tym obszarze przede wszystkim pion Gazeta.pl, spółki Helios i NEXT FILM, a także działalność gastronomiczną rozwijaną pod marką Pasibus. Odpowiada też za obecność marki Agora w mediach społecznościowych. W spółce pracuje od 2014 roku, zaczynała w dziale marketingu Gazeta.pl.

Paulina Rydzek odpowiada natomiast za PR dla działalności prasowej i wydawniczej Agory. Ze spółką jest związana od 2018 roku. Wcześniej była specjalistą ds. PR i komunikacji B2B w Stopklatce TV (Stopklatka SA), pracowała też m.in. w Polskim Instytucie Badań i Innowacji oraz Agencji PR Futurama Communication Intelligence.

Działaniami z obszaru relacji z inwestorami oraz rynku kapitałowego od listopada 2022 roku zajmie się Krzysztof Mazur jako samodzielny menedżer ds. IR. Do spółki Mazur dołączył w lipcu 2022 roku jako specjalista ds. relacji inwestorskich i komunikacji. Odpowiadał za wsparcie zespołu w prowadzeniu działań IR. Wcześniej, przez sześć lat, pracował w agencji InnerValue, gdzie realizował projekty z zakresu bieżącej obsługi relacji inwestorskich, PR finansowego oraz wsparcia komunikacyjnego procesów IPO i emisji obligacji korporacyjnych. Jego bezpośrednią przełożoną będzie Anna Kryńska-Godlewska, członkini zarządu Agory odpowiedzialna m.in. za obszar finansów.

Anna Fidos od listopada 2022 roku awansuje na stanowisko menedżerki ds. ESG. Będzie samodzielnie prowadzić działania z obszaru ESG, związane m.in. z raportowaniem niefinansowym. Zajmie się raportowaniem przez spółkę danych niefinansowych, wdrożeniem strategii ESG oraz komunikacją projektów społecznych i środowiskowych mediów i marek z Grupy Agora. Anna Fidos będzie raportować do Tomasza Grabowskiego, który przejął w ramach zarządu Agory odpowiedzialność za kwestie ESG.

Fidos z Agorą związana jest od 2019 roku. Początkowo odpowiadała za działania komunikacyjne i PR m.in. dla projektów wydawniczych spółki. W lutym 2021 roku zaczęła natomiast wspierać działania Grupy Agora z obszaru CSR i ESG. Wcześniej zajmowała się m.in. działaniami PR projektów wydawniczych w agencji Business & Culture.

Z końcem października 2022 roku z Agorą rozstaje się Nina Graboś, dotychczasowa dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej spółki. Była odpowiedzialna za obszar relacji inwestorskich, PR oraz biura prasowego spółki, a także działania z zakresu CSR-u i ESG. Kierowała też biurem zarządu Agory, wspierając zarząd w realizacji strategicznych dla grupy projektów. Ze spółką była związana od 2005 roku. W lutym 2009 została szefową działu relacji inwestorskich, w 2014 przejęła także nadzór nad działaniami PR i biura prasowego, a w 2021 pod jej opiekę trafiło biuro zarządu. Wcześniej pełniła funkcję sekretarza spółki w dziale prawnym, gdzie współpracowała z zarządem w kwestiach dotyczących funkcjonowania Agory jako spółki publicznej, a także zastępcą dyrektora pionu Projekty specjalne, gdzie odpowiadała za sprzedaż i dystrybucję wydawnictw Agory. Przed dołączeniem do Agory była związana ze spółkami z rynku finansowego. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin