Łukasz Makuch

Ewangelista CSR od lat zaangażowany w rozwój i promocję społecznej odpowiedzialności biznesu. Blisko 5 lat spędził w PwC (dawniej PricewaterhouseCoopers) jako koordynator ds. CSR oraz doradca. Odpowiadał m.in. za wdrażanie strategii globalnej, dostosowanie jej do celów biznesowych PwC Polska; współtworzył jeden z pierwszych interaktywnych raportów społecznych. W ramach zespołu SBS (Sustainability Business Solutions) w PwC odpowiadał za doradztwo z zakresu tworzenia i implementacji strategii CSR, specjalizował się w obszarze ewaluacji działań i programów zaangażowania społecznego oraz w tematyce raportowania i weryfikacji danych pozafinansowych (raportów CSR). W latach 2009/2010 Koordynator ds. CSR w Polskiej Grupie Energetycznej (PGE).

Tematyką CSR zajmuje się od roku 2004. W tym czasie angażował się w liczne inicjatywy, służące rozwojowi tego zagadnienia w Polsce – współpracował z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, oraz Inicjatywą Global Compact (w ramach UNDP). Uczestniczył w pracach Komitetu Technicznego ds. ISO 26000 – normy regulującej zagadnienia CSR. Jest ekspertem w konkursie Dobroczyńca Roku, członkiem Jury Konkursu Verba Veritatis. Jest twórcą konkursu Liderzy Zrównoważonego Rozwoju organizowanego przez PwC i magazyn FORBES. Koordynator polskiego przekładu Wytycznych do raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju opracowanych globalnie przez Global Reporting Initiative (GRI G3).

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, uczestnik licznych krajowych i międzynarodowych kursów poświęconych tematyce CSR (w tym m.in.: Challenges of Sustainable Development, Evaluation of Sustainability). Absolwent Podyplomowego Studium Zarządzania Wartością Firmy w Szkole Głównej Handlowej.

Zobacz także...

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin