Rzeczniczka rządu wyjeżdża do europarlamentu, zastępuje ją Piotr Müller

dodano: 
04.06.2019
komentarzy: 
0

Piotr Müller ma zostać rzecznikiem prasowym rządu Mateusza Morawieckiego. Stanowisko obejmie po Joannie Kopcińskiej, która zdobyła mandat europarlamentarzystki w ostanich wyborach. Informacje o mianowaniu Müllera podawały wcześniej nieoficjalnie media takie jak 300polityka.pl czy rp.pl.

Müller z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Dotychczas w rządzie był podsekretarzem i sekretarzem w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od kwietnia 2017 roku pracował jako dyrektor Biura Ministra w resorcie Jarosława Gowina i odpowiadał m.in. za kształtowanie wizerunku ministerstwa w komunikacji zewnętrznej oraz prowadzenie polityki informacyjnej i promocyjnej, a także komunikację wewnętrzną ministerstwa. Jako członek zespołu przygotowującego reformę szkolnictwa wyższego kreował też kampanię informacyjną projektu.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów do momentu publikacji nie ogłosiła oficjalnie, że Müller zastąpił Kopcińską. (mp)

Źródło:

300polityka.pl, Piotr Müller nowym rzecznikiem rządu, Michał Olech, 03.06.2019/ rp.pl, Piotr Müller nowym rzecznikiem rządu, Przemysław Malinowski, 03.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin