.

 

6 trendów w PR-ze według początkujących

dodano: 
04.12.2019
komentarzy: 
0

Jakie będą trendy rozwoju branży PR? Częściowej odpowiedzi na to pytanie pozwala udzielić badanie, jakie USC Annenberg przeprowadziło na osobach rozpoczynających karierę w agencjach i działach komunikacji firm oraz studentach. Jak czytamy na blogu medium.com, dr Burghardt Tenderich, opiekun ankiety, wyróżnił wraz ze studentką Cathy Park sześć wniosków:

1. Większy nacisk na działania paid media – ankietowani wskazywali, że coraz częściej wymaga się od nich tworzenia materiałów wspierających działania marketingowe. Wzmacniająca się rola influencer marketingu, czyli częstokroć płatnych współprac z internetowymi twórcami, według dra Tendericha dodatkowo potwierdza tę tezę.

2. Przywiązywanie większej wagi do danych, badań i analiz – jak wynika z ankiet, początkujący PR-owcy zauważają coraz częstsze wykorzystywanie researchu i szukanie nowych metod mierzenia efektów komunikacji. „Opieranie insightów na danych w celu przeprowadzania efektywnych kampanii, które można ewaluować, jest ważniejsze niż kiedykolwiek” – czytamy.

3. Digital PR zyskuje na znaczeniu – od początkujących PR-owców coraz częściej oczekuje się znajomości różnych platform cyfrowych, mediów społecznościowych i narzędzi do tworzenia treści. Digital łatwiej mierzyć, co wiąże się z drugim wnioskiem – czytamy.

Czytaj też: Jakie kompetencje będą ważne w PR-ze w perspektywie dekady?

4. Tradycyjne umiejętności wciąż są ważne – pisanie informacji prasowych i bycie kompetentnym partnerem do rozmów z mediami to nadal podstawowe umiejętności PR-owca, nawet mimo rosnącego znaczenia kompetencji cyfrowych.

5. PR ma przynosić wzrosty – ankietowani posługiwali się terminem „growth hacking”, który oznaczał dla nich zbiór strategii i taktyk małych, nowych na rynku firm, których podstawowym zadaniem w pierwszych latach istnienia jest wzrost. Młodzi PR-owcy w związku z tym coraz częściej mieli za zadanie szukać i wykorzystywać okazje do rozwoju swoich klientów.

6. Kreatywność i strategia są najciekawsze – kim chcieliby być w przyszłości ankietowani? Jak wynika z badania, spora część z nich jest zainteresowana rozwojem w kierunku stanowisk, na których mieliby okazję tworzyć treści. Wielu życzyłoby też sobie zbliżenia do działań strategów, choć zdają sobie sprawę, że czeka ich jeszcze dużo pracy.  

O badaniu:

Ankietę internetową przeprowadzono w październiku 2019 roku. Zebrano 167 odpowiedzi, 56 proc. z nich udzielili obecni studenci, 44 proc. – absolwenci, którzy zaczęli karierę w PR-ze. (mp)

Źródło:

medium.com, The Top Public Relations Career Trends of 2020, Burghardt Tenderich, Cathy Park, 25.11.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin