Facebook usuwa funkcję czatu w grupach

dodano: 
19.08.2019
komentarzy: 
1

Facebook ogłosił, że usuwa funkcję czatu w grupach, uruchomioną w październiku 2018 roku – poinformował portal socialmediatoday.com. 16 sierpnia zablokowano możliwość rozpoczęcia nowej konwersacji w grupie, a od 22 sierpnia 2019 roku nie będzie można również rozmawiać w istniejących czatach. W Messengerze jednak nadal widoczne będą wcześniej przeprowadzone rozmowy – czytamy.

Platforma uspokaja, że zmiana dotyczy jedynie czatów prowadzonych wśród członków grupy na Facebooku. Opcja rozmów grupowych za pośrednictwem Messengera nadal będzie dostępna dla osób z grona znajomych oraz połączonych w komunikatorze.

Źródło podaje, że powody, dla których Facebook zdecydował się na taki krok, nie są do końca jasne. Serwis przytacza jednak fragment komunikatu, w którym platforma tłumaczy, że na ten moment szuka innych rozwiązań, które w przyszłości ułatwią grupową komunikację.

Zdaniem socialmediatoday.com powodem usunięcia tej funkcji mógł być spam. W rozmowie grupowej mogło wziąć udział do 250 użytkowników, którzy nie musieli być znajomymi na Facebooku. Każdy dowolny członek grupy miał więc możliwość spamowania pozostałych osób w wybranym wątku. (pm)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook is Removing its Group Chats Feature to Limit Spammers, Andrew Hutchinson, 17.08.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin