.

FREE NOW promuje kobiety za kierownicą

dodano: 
24.03.2022
komentarzy: 
0

FREE NOW uruchomiło nową usługę w swojej aplikacji, skierowaną wyłącznie dla pasażerek, które decydują się zamówić przejazd z taxi, gdzie za kierownicą siedzi kobieta. W komunikacie prasowym marka tłumaczy, że celem akcji jest „promowanie kobiet w zawodach postrzeganych stereotypowo jako męskie, a także udostępnienie alternatywy dla tych pasażerek i kierowczyń, które preferują przejazd z kobietą”.

„Jesteśmy dumni, że jako pierwsi na polskim rynku taxi wprowadzamy usługę przeznaczoną wyłącznie dla kobiet. Tym samym pragniemy zwrócić uwagę na nadal występujące w XXI wieku przekonanie, jakoby branża taxi lub prowadzenie auta miało być domeną mężczyzn” – mówi Izabela Skonieczna, dyrektorka marketingu FREE NOW w Polsce. Ma ona nadzieję, że usługa „Dla niej” będzie „impulsem dla wielu kobiet do podejmowania zajęć, które wciąż uznawane są za typowo męskie”. Dodaje także, że „obok wielu innych opcji zamówienia przejazdu dostępnych w aplikacji, dajemy dodatkową alternatywę dla pasażerek, które z różnych powodów – w tym związanych z bezpieczeństwem – mogą preferować przejazd z kobietą”.

Opcja ta na razie jest dostępna wyłącznie w Trójmieście. Firma tłumaczy, że wybrała ten obszar ze względu na wysoki odsetek kierowczyń współpracujących z platformą w tej lokalizacji. FREE NOW nie wyklucza rozszerzenia usługi „Dla niej” na kolejne polskie miasta. Decyzja o udostępnieniu takiej formuły przejazdów jest także motywowana rosnącą liczbą kobiet przybywających do Polski z Ukrainy – czytamy w komunikacie.

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce, zauważa, że część przybywających z Ukrainy kobiet być może będzie chciała rozpocząć pracę zarobkową w Polsce jako kierowczynie. Jego zdaniem usługa „może być dla nich szansą na rozpoczęcie pracy zarobkowej w komfortowych warunkach”. Dodaje także, że firma ma świadomość, że „dla pasażerek z Ukrainy, które są w naszym kraju od niedawna, korzystanie z usługi tylko dla kobiet może być bardziej preferowane”. Dlatego zdecydowano się udostępnić aplikację również w języku ukraińskim. (as)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin