.

 

Instagram radzi, jak tworzyć kreatywne Stories

dodano: 
03.04.2024
komentarzy: 
0

Z początkiem kwietnia 2024 roku Instagram udostępnił na swoim blogu porady dotyczące tworzenia kreatywnych Stories. Informacje opublikowane przez serwis społecznościowy nie ujawniają żadnych nowych funkcji, ale wskazówki, które pomogą użytkownikom tworzyć lepsze Stories z użyciem dostępnych już opcji. 

Instagram przypomina o naklejce „Twoja kolej”, która umożliwia tworzenie publicznych wątków w relacjach. Pozwala ona na odpowiadanie na Stories innych użytkowników własnymi relacjami. Twórca może m.in. opublikować historię „Strój dnia”, „Słodkie zwierzaki” lub „Najstarsze zdjęcie z aparatu”, a następnie poprosić obserwujących o dodanie własnej relacji nawiązującej do danego tematu za pomocą naklejki. Ponadto, w ostatnim czasie została ona wzbogacona o szablony, do których można dodać GIF-y, memy, obrazy lub tekst. Aby utworzyć taki szablon, użytkownik powinien wybrać „Dodaj swój szablon” z zakładki z naklejkami. Można utworzyć zarówno personalizowany wzór, jak i wylosować inspirację za pomocą kostek do gry. 

Źródło: about.instagram.com

Serwis zapewnia, że nawet jeśli użytkownik zapomni o oznaczeniu znajomego w opublikowanej już relacji, nie jest to nic straconego. Możliwe umieszczenie wzmianki nawet wtedy, gdy relacja jest już opublikowana. Aby to zrobić, należy dotknąć trzech kropek, wybrać „Więcej”, a następnie „Dodaj wzmiankę”. 

Instagram umożliwia także tworzenie kolaży. Wystarczy, że użytkownik przed zrobieniem zdjęcia wybierze „Układ” i konkretną siatkę, której chciałby użyć, a następnie zrobi zdjęcia lub doda gotowe fotografie z rolki aparatu. 

Źródło: about.instagram.com

Dla użytkowników, którzy preferują relacje z jednolitym tłem, istnieje łatwy sposób na jego szybkie wypełnienie. Aby to zrobić, należy wykonać zdjęcie, stuknąć opcję „Rysuj”, wybrać kolor, a następnie nacisnąć i przytrzymać ekran, aby wypełnić tło. 

Źródło: about.instagram.com

Aplikacja zdradza również sposób na przekształcenie „Live photos” w Boomerangi. Konieczne jest wybranie „Zdjęcia na żywo” z rolki aparatu, naciśnięcie go, a następnie przytrzymanie. 

Ciekawą wskazówką jest dodanie efektu świecenia do emotikonów w relacji. Wystarczy użyć narzędzia tekstowego, aby wpisać konkretne emocji, wybrać neonową czcionkę i włączyć kolor tła tekstu. Emoji zyska wtedy delikatną poświatę. Jej odcień można także zmieniać za pomocą próbnika kolorów. 

Ostatnią poradą jest udostępnianie relacji „Bliskim znajomym”. Po utworzeniu takiej listy użytkownicy mogą wysyłać Stories tylko osobom, które się na niej znajdują. (ao) 

Źródło:

Zdjęcie główne: about.instagram.com
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin