Przyszłość Facebooka: komunikatory i internet dla wszystkich mieszkańców Ziemi

dodano: 
03.12.2014
komentarzy: 
0

Mark Zuckerberg przedstawił plany spółki na najbliższe 10 lat. Facebook chce zwiększyć liczbę użytkowników komunikatorów WhatsApp i Messenger. Założyciel serwisu myśli też o stworzeniu nowej platformy komunikacyjnej – czytamy w businessinsider.com.

W ciągu trzech najbliższych lat Zuckerberg chce pozyskać miliard użytkowników dla usług WhatsApp czy Messenger. Komunikatory mają mu pomóc pozyskać i utrzymać większą liczbę klientów indywidualnych i biznesowych. Dlatego Messenger jest dostępny zarówno w systemach Android, iOS czy Windows Phone. Poinformował także, że silny wzrost i utrzymanie klientów indywidualnych i biznesowych. Zuckerberg chce to osiągnąć przede wszystkim przez usługi służące do przesyłania wiadomości. Właśnie dlatego Messenger jest dostępny zarówno na Androida jak i iOS oraz Windows Phone.

Facebook ma także poprawić efektywność reklamy mobilnej poprzez dostarczenie reklamodawcom narzędzi pozwalających łatwiej mierzyć, jak przekłada się reklama online na faktyczne wyniki sprzedaży.

W dłuższej perspektywie Mark Zuckerberg chce umożliwić dostęp do internetu w każdym miejscu na Ziemi. Ma mu w tym pomóc projekt Internet.org, który realizują także firmy zajmujące się usługami teleinformatycznymi. Dzięki temu liczbę użytkowników będzie można liczyć w miliardach, Internet.org niedawno uruchomił już dostęp do internetu dla mieszkańców Zambii – czytamy w portalu.

W związku z nowym projektem Zuckerberg chce, by dostęp do internetu był tańszy. Zamierza także wypracować nowe modele biznesowe, które zachęcą firmy do korzystania z sieci i przyciągną do internetu nowych użytkowników. (mw)

Źródło:

businessinsider.com, Mark Zuckerberg Just Revealed His Grand Vision For The Next 10 Years Of Facebook, Alyson Shontell, 29.10.2014
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin